Značně oslabený A tým nestačil na Přestavlky

PŘESTAVLKY – TÝNEC NAD SÁZAVOU 6:0

V sobotu 27.4.2019 zajížděl A tým k mistrovskému utkání do Přestavlk.  S absencí více než pěti hráčů jsme se chtěli pokusit bojovat o další body a pojistit tím první místo v tabulce. To se však vůbec nepodařilo a po velice nevydařeném výkonu jsme si odvezli vysokou porážku.

Domácí se proti vedoucímu týmu soutěže vytáhli. Předvedli velmi dobrý výkon, soupeře k ničemu vážnějšímu nepustili a uštědřili Týnci krutou porážku 6:0. Už v 8. minutě poslal míč z levé strany na bránu P. Pantoflíček a míč přeletěl všechny včetně gólmana a zapadl do sítě u vzdálenější tyče – 1:0. Ve 23. minutě pálil zprava do gólmana Pohůnek a odražený míč zas poslal Kroulík jen do beka. Ve 39. minutě po rohovém kopu domácích se míč dvakrát odrazil nakonec ke kopačce J. Mikulandy a ten ho poslal do sítě – 2:0. Ve 43. minutě udělal Kroulík po brankové čáře týneckého beka, nahrál před bránu, míč se odrazil a Benák ho napálil do sítě – 3:0. V poslední minutě první půle trefil Benák jen tyč branky hostí.

V druhém poločase pokračovali domácí v hezkých kombinačních akcích, ale někdy to s držením míče až přeháněli. V 52. minutě se dostal k voleji po centru z pravé strany J. Mikulanda, ale bránu minul. V 57. minutě dostal pas do pravé strany rychlý Kroulík, potáhl míč k vápnu, přihrávkou našel D. Braného a ten tvrdou ranou k přední tyči zvýšil už na 4:0. V 62. minutě dostal míč do tahu na pravé straně Kroulík, pálil na bránu ale gólman hostí vyrazil na roh. V 66. minutě rozehráli domácí kombinaci po pravé straně, přišel centr do vápna, míč se odrazil za vápno ke Kroulíkovi a ten levačkou přes celou bránu skóroval – 5:0. V 70. minutě předvedli domácí ze standardní situace nádhernou kombinační akci, ale D. Braný na jejím konci jen nastřelil brankáře hostí. V 88. minutě se domácím zdařila další kombinační akce po pravé straně, míč dostal do ulice do vápna D. Braný a tvrdou střelou pod břevno pečetil výsledek na 6:0 pro domácí.

Branky: 56. a 88. D. Braný, 8. P. Pantoflíček, 39. J. Mikulanda, 43. A. Benák, 65. J. Kroulík. Rozhodčí: Shapoval. ŽK: 0:1. Diváci: 60. Poločas: 3:0.

Přestavlky: Šach – P. Pantoflíček, Podhorský, Kačírek, Mrázek, Pohůnek (79. Stejskal), Kondáš, Kroulík (75. J. Pantoflíček), Braný, Benák (68. Moravec), Mikulanda (83. Olbrich).

Týnec: Dvořák – Štambeský, Znamenáček, Šejstal, Povolný, Horký, J. Stejskal (59. M. Stejskal), O. Stejskal, Unger, Chrpa, Krejčí.