Zimní příprava A-mužstvo/report z utkání

SLAVOJ VELKÉ POPOVICE – FK TÝNEC NAD SÁZAVOU A 3:2
Přípravná utkání zahájilo A mužstvo poslední únorový víkend zápase na UMT Praha 4 proti Slavoji Velké Popovice (I. B třída). Do zápasu naše mužstvo nastoupilo sestavě doplněné o nové posily a také v novém herní rozestavení, které má trerér týneckých v jarní částí sezony v plánu využívat. také soupeř , který měl již několik přípravných utkání odehraných, do hry poslal své nové hráče, kteří se perou o místo v základní sestavě. V tomto utkání šlo zejména o testování nového rozestavení, které se ukázalo být funkční. Zápas začal ve slušném tempu z obou stran, přičemž jsme se soustředili zejména na obrannou fázi a kompaktní obranu, ze které jsme vyráželi do protiútoků. V úvodu utkání režírovali hru popovičtí, ale poté se obraz hry změnil a nebezpečné brejky našeho mužstva zatápěli soupeře obraně. Z takových akcí se podařilo i skórovat a k dvou brankách J. Horkého po asistencích V. Vavreka a J.Stibůrka, šlo naše mužstvo do vedení 0:2. Ještě do poločasu však soupeř snížil přesnou trefou z trestného kopu.
Druhý poločas začal opět v režii Slavoje VP, který hrál kombinační hru, na které měl největší podíl autor branky hostí a tvůrce soupeřovy hry. Na straně našeho mužstva došlo k několika střídáním, která ovlivnila hru, zejména pak její přechodovou fázi po změnách na postech střední zálohy, kdy se nedařilo rozehrávat míče a zachytávat útočné akce tak, jako v prvním poločase. Stav utkání soupeř však srovnal opět až z trestného kopu z hranice vápna a rovněž stejným hráčem. Konečnému stavu utkání dal pak podobu chyba při rozehrávce brankaře v samotném závěru utkání, a tak byl výsledek nakonec trochu zklamáním.
FK TÝNEC NAD SÁZAVOU A – LITAVAN BOHUTÍN 3:1
Druhým soupeřem áčka byl Litavan Bohutín, celek okupující 3.místo OP Příbram. Utkání se hrálo na UMT v Benešově a v sestavě došlo k několika změnám, abychom vyzkoušeli další varianty. I přesto, že několik hráčů ze zdravotních důvodů chybělo, dařilo se hrát v novém rozestavení velice efektivně. Utkání mělo opět náboj a solidní tempo, hrála se více kombinační hra po zemi s řadou pohledných akcích zejména na straně týneckých, ale dlouho se čekalo na první branku, která nepadla celý první poločas. Druhé dějství začal aktivněji soupeř, který nás po chybě ve středu obrany po nedůsledném bránění potrestal. Obdržená branka naše hráče ale zvedla k lepšímu výkonu, který udrželi po celý zbytek zápasu. Nejprve se rohovém kopu, který zahrál J. Šifra, hlavou prosadil J. Linhart, poté se po pohledné kombinaci J. Jordána s K. Laurichem trefil druhý jmenovaný a třetí branku hezkou technickou střelou z vápna přidal N. Dostál, který dal výsledku konečnou podobu. V utkání dostali příležitost také oba brankaři nebo hráči B mužstva, kteří si o nominaci řekli svou tréninkovou morálkou.
SPARTAK PŘÍBRAM B – FK TÝNEC NAD SÁZAVOU A 3:3
V další týdnu zajíždělo mužstvo k utkání na UMT do Příbrami proti rezervě Spartaku hrajícímu krajský přebor. I soupeř využívá širší kádr hráčů a jeho řadách jsme tedy čekali posily z nejvyšší krajské soutěže a mladší hráče. To se potvrdilo a naše mužstvo čekalo náročné utkání proti kvalitnímu soupeř. Opět jsme se snažili praktikovat nový herní styl, ale z počátku se to vůbec nedařilo. Přechod do útočné fáze neměl často potřebnou souhru a nápad, v obranné fázi se nedařilo vhodně přebírat a bránit hráče a soupeř si vytvořil velký tlak, který vyústil v zaslouženou vedoucí branku. Přestože hra týneckých postrádala návaznost, podařilo se ještě do poločasu srovnat stav utkání po přesném zásahu J. Vavreka.
Druhý poločas přinesl změnu, po změnách v sestavě se dařila rozehrávka i odebírání míčů soupeři, přesto jsme však 2x inkasovali po zbytečných ztrátách míče ve středu hřiště. Do konce utkání však zbývalo dost času a po dalších prohození v sestavě se začalo i více dařit, zdálo se, že soupeře přehráváme fyzicky a zejména rychle kombinace a útoky z laj y byly nebezpečné. Ve vytvořeném tlaku naši hráči nepolevili a odměna přišla v podobě dvou branek, kdy skóroval K. Laurich a J. Šifra. Další vypracované šance jsme již nevyužili, a tak utkání skončilo remízou.