Starší žáci proti Meznu – 0:3 (0:0)

V neděli jsme nastoupili proti hráčům Mezna. V zápase se nám více dařilo v prvním poločase. Ten sice skončil nerozhodně, ale šance byly na obou stranách. Na naší branku šlo možná o trochu více střel, ale většina nemířila mezi tyče. Ve druhém poločase možná tolik střel na naši bránu ani nešlo, ale přesto jsme inkasovali tři góly. Naše střely byly spíše z větší vzdálenosti a brankář soupeře s nimi neměl větší starosti.

Co musíme zlepšit, je využívání celé šíře, které nám velké hřiště nabízí. Hra se většinou odehrává buď na levé nebo pravé straně hřiště. To je dáno ještě malou zkušeností s velkým hřištěm a také tím, že většina hráčů ještě nedokáže přihrávat na dostatečně dlouhou vzdálenost a překonání hřiště na šířku vyžaduje povětšinou nejméně tři přihrávky.

Ze snahy vložit co nejvíce síly do dlouhé nahrávky pak pramení jejich nepřesnost a zbytečné ztráty míče. Důsledkem hry na malém prostoru je přehuštěný prostor a už nezbývá tolik času na zpracování míče či nahrávku. Pak přicházíme o míč ve zbytečných soubojích a nebo zbytečně odkopáváme míče z obavy z jejich ztráty.

Nejdůležitější je ale, že se všichni snaží a chtějí dál na sobě pracovat – na technice, rychlosti, vnímání prostoru atd.. Jak budou hráči dospívat, dostaví se i větší síla.

Naše sestava: Ivo, Matěj (GK), Adam, Otto, Roman, Jakub, Daniel, Tomáš, Filip Sal., Filip Sla., Martin, Ondřej, Jan, David (C), Václav

[Best_Wordpress_Gallery id=“49″ gal_title=“20160925 – SZ – MZOP – TnS_Pecerady x Mezno“]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *