SOKOL ZAJEČICE – FK TÝNEC NAD SÁZAVOU B 3:3

Těžký terén a náročné podmínky pro fotbal čekalo rovněž B mužstvo, které zajíždělo k utkání čtyřměsíční pauze (žádné přípravné utkání nebylo kvůli velkým absencím odehráno) do Zaječic. Body z tohoto střetnutí byly velmi důležité, soupeř měl po podzimu na kontě shodně 13 bodů, proto bylo podstatné udržet minimálně kontakt. Nahrávala i skutečnost, že ostatní týmy na dohled remizovaly.

Od úvodního hvizdu bylo jasné, že o velkou fotbalovou parádu nepůjde a devadesát minut se to bude víceméně mydlit, jak to přijde na lopatu. Soupeři i naší hře chybělo více klidu, to přímo ovlivňovala jistota na balonu, kterou zase 100% podrývala hrací plocha rustikálního formátu. Z počátku se hrálo nahoru – dolů, a to doslova, poté však byli nebezpečnější směrem dopředu domácí, kteří se po zásluze ujali vedení. Týnečtí se marně pokoušeli o protiútoky, které většinou končili ještě před velkým vápnem, s výjimkou ojedinělé pohledné akce středem hřiště, po které vyslal M. Krejčí do sola D. Ťažkého a ten srovnal na 1:1.  Závěr poločasu pak patřil našim hráčům, kteří si vypracovali si několik standardních příležitostí nebo z dálky prověřili brankařem domácích, který se štěstím vytáhnul míč mimo tyče.

Po změně stran přidali domácí dva rychlé zásahy, když se naše obrana vytahovalo až příliš nekompaktně výše na polovinu. Místy se přiostřovalo v soubojích a hra byla opět vyrovnaná. Naši hráči si často bohužel příliš nechodili pro míč, nenabídli se dobrým způsobem, neroztáhli hru, a tak nebylo často kam vhodně přihrát, což komplikovalo život středním záložníkům, kteří museli svádět řadu soubojů. Na rozdíl jediné branky snížil přesnou hlavičkou střídající I. Shmidt a v posledních minutách utkání procedil do sítě branku na 3:3 opět D. Ťažký. V tomto utkání palec nahoru za bojovný a týmový přístup všech hráčů a také za dobrý výkon a přístup dorostenců M. Gecova a M. Smejtka.

V příštím kole hostí B mužstvo na stadionu V Náklí v neděli 31/3/2024 do 16:30 hod Sokol Lešany.

Sestava: J. Oršl- P. Samko, J. Poch, Š. Rillich, J. Kříž – O. Vrabec (46. min. I. Shmidt), D. Vlach, M. Gecov, M. Smejtek – M. Krejčí, D. Ťažký

Branky:  D. Ťažký (27. min + 90. min), I. Shmidt (65. min)