SOKOL VRCHOTOVY JANOVICE – FK TÝNEC NAD SÁZAVOU  A 2:1

K prvnímu utkání jarní částí sezony zajíždělo A mužstvo do Vrchotových Janovic. S horším terénem i tvrdší hrou domácích jsme počítali, protože tomu tak bylo i v předchozích duelech. Navíc se ale první mužstvo muselo vypořádat i s velkým oslabením, protože po zimní přípravě počítá ztráty zaviněném zraněním. Nejcitelněji pak v zadních řadách, kde jsou nyní ze hry stabilní a spolehlivé články základní sestavy J. Linhart, O. Vašák a M. Povolný. K těm se přidal také M. Skalický  a R. Žarnecki ze zálohy a solidně jevící se zimní posila P. Zahajský. Zranění z podzimu navíc stále doléčují stále J. Šifra a F. Tužka, kteří by se měli v průběhu jara již připojit k týmu. Takto vysokými ztrátami bohužel utrpěla i zimní příprava a přípravná utkání, kdy v podstatě nebylo možné realizovat veškeré plány. S tímto faktem se budeme muset vypořádat a jaro zvládnout i za podpory B mužstva a dorostu, kde je několik dobrých hráčů.

Utkání vypadalo přesně podle předpokladu, domácí si hru nekomplikovali a hráli hodně jednoduše, občas snad až příliš, což našemu mužstvu nikdy nevyhovuje. Naši snahu o kombinaci zase ztěžoval terén, ale i menší zápal pro hru, hráčům sházela energie ve hře a více důrazu v soubojích, postrádalo to potřebnou šťávu. Hrálo se víceméně vyrovnané utkání, střelu Kavoně zastavila tyč, zato na druhé straně byli útočníci úspěšnější a 2x se prosadil po špatně vyhodnocené situaci našich zadních řad.

Ve druhém poločase po změně v obraně se hra týneckých zlepšila i díky vetší koncentraci na hru, naše mužstvo bylo lepší, mělo více ze hry a dokázalo si vytvořit o slušný tlak. Krásnou střeli Šejstala ještě zastavilo břevno, ale poté již na nejtěsnější rozdíl jedné branky snížil po přesné trefě střídajíc O. Stejskal. Ten byl po chvíli jen malý kousek od svého druhého zásahu, ale míč mu odskočil o lehce větší kus, než se hodilo. Nepochopitelný byl v těchto chvílích, kdy naše mužstvo ždímalo domácí, také závěrečný hvizd rozhodčího, který měl s ohledem na všechna zdržení hry ve druhém poločase nastavit více, než 50 vteřin prodloužení.

V sobotu 30//3/2024 od 16:30 hod hostí A mužstvo na stadion V Náklí Sokol Pravonín.

Sestava: L. Koukol – Š. Petrášek, M. Štamberský, R. Kavoň (46. min J. Horký), J. Stibůrek – D. Šejstal, N. Dostál (70. min. O. Stejskal), T. Nikrmajer – J. Jordan, V. Vavrek, K. Laurich

Branky:  O. Stejskal (80. min)