SOKOL VRCHOTOVY JANOVICE – FK TÝNEC NAD SÁZAVOU 1:1

Po vynucené pauze, kdy bylo předchozí soutěžní kolo zrušeno z rozhodnutí STK OFS, zajíždělo A mužstvo k utkání do Vrchotových Janovic. K dispozici byla téměř kompletní sestava, v rekonvalescenci jsou Štamberský, Vašák a Koukol.

Očekávali jsme utkání plné soubojů o dlouhé pasy za obranu a také tvrdší hru, což se od úvodu utkání potvrdilo, když během krátké chvíle byli nedovoleně a tvrdě zastaveni Horký a Tuška. Navíc pak po až zbytečně důrazném souboji u lajny skončil mimo hrací plochu Šejstal, který mohl skončit ošklivě zraněný po nekontrolovaném pádu na betonovou konstrukci velmi blízko vybudované tribuny a zázemí.

Soupeř sázel výhradně na již zmíněné dlouhé pasy za obranu, které se následně pokoušel prodlužovat do křídel a nebo rovnou zakončovat. Tato taktika byla v prvním poločase poměrně účinná, a to i díky výškovému terénnímu rozdílu hrací plochy, kdy se naše obrana velice obtížně dostávala do vzdušného souboje se soupeřem, který díky nerovnosti stál vždy „o schod výše“.  V útočné fázi pak síly ubíraly sprinty do nakloněné roviny, ale i přesto si naši hráči dokázali vytvořit několik solidních střeleckých příležitosti po kombinační hře, která se ukázala jako vhodnější varianta, protože centry do křídla na nabíhajícího V. Vavreka byly převážně příliš razantní a nebo hráč neměl potřebnou rychlost. Do zakončení se několikrát dostal Jordan, Horký a Laurich. Ale s výjimkou dělovky, kterou Laurich orazítkoval pravou tyč, neměly ostatní střely gólové parametry, a tak udeřili Janovice. Po vypracovaném rohovém kopu si dobře odskočil útočník domácího týmu, na jeho pohyb nedokázal dobře zareagovat bránící V. Vavrek a stav utkání se měnil na 1:0 a vydržel do konce prvního poločasu,

Po změně stran dostalo utkání zcela jiný rozměr, naši hráči převzali téměř veškerou iniciativu a tlačili svého soupeře do hluboké defenzivy kombinační hrou a křižnými pasy. Přes vybudovanou hradbu na hranici pokutového území ale bylo náročné najít prostor k zakončení. Janovice se osvobozovali odkopy či ojedinělými pokusy o kombinaci, ale veškeré tyto pokusy kryla naše zadní řada s Linhartem a Petráškem na v čele s přehledem. Za nebezpečná se dala označit snad jen autová vhazování do vápna, která byla na malém prostoru náročnější dobře pokrýt a vyvarovat přitom se nedovoleného zákroku. Srovnat stav utkání na 1:1 se podařilo po dobrém centru Lauricha, který v zápase budil dojem, že se opět dostává do formy. Vzduchem přesně našel střídajícího J. Vavreka a radovat se konečně mohli i naši hráči, kteří jasně cítili, že mají navrch. Po jedné z akcí, kdy vymíchali obranu domácích, se do „tutovky“ dostal Stejskal, ale samotný před brankařem tentokrát nezvolil ideální řešení, kličkou se vytlačil do úhlu a poté nastřelil dobře reagujícího brankaře. Ani následný nepřehledný závar po dohrání akce nepřinesl týneckým radost, protože Vrabec zakončil vysoko nad branku.

Utkání tedy skončilo remízou a týnečtí hráči tak s ohledem na průběh zápasu odcházeli ze hřiště s mírným zklamáním.

STŘELCI: 32. Kocourek Petr – 65. Vavrek Jakub

V sobotu 29/4/2023 od 17 hod. hostíme na stadionu V Náklí Sokol Maršovice.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře k “SOKOL VRCHOTOVY JANOVICE – FK TÝNEC NAD SÁZAVOU 1:1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *