SOKOL PRAVONÍN – FK TÝNEC NAD SÁZAVOU A 2:4

V další soutěžním kole A mužstvo bojovalo o body v Pravoníně, který se již na jaře trochu trápil a chtělo navázat na předchozí dvě vítězná utkání. Do utkání bylo k dispozici méně hráčů, i kvůli souběžně hranému utkání rezervního týmu a v bráně dostal příležitost L. Koukol.

Od začátku utkání byli týnečtí lepším mužstvem, střídali kombinační hru s dlouhými pasy za obranu domácích, která poměrně výrazně propadala a takto naše mužstvo předvedlo řadu slibných akcí, kterým chyběla lepší finální fáze. Hru oběma celkům komplikovala hrací plocha, která tentokrát nebyla nejlépe připravena, protože dlouhá a suchá tráva často brzdila míč. Vedení se ujali naši hráči po pěkném výkopu L. Koukola na R. Žarneckeho, který předvedl svůj sprint, pohrál si s obranou a levou nohou uklidil míč do sítě přesnou ranou k tyči. Na to soupeř, který ze hry v prvním poločase neměl téměř nic, dokázal zareagovat a srovnal na 1:1. Týneckým se obratem povedlo odpovědět golem J. Vavrek a nakonec v prvním poločase náskok navýšit ještě o další dvě branky, když dvakrát během deseti minut obranou domácích na středu hřiště prošel T. Nikrmajer a s přehledem poslal míč za záda brankaře.

Ve druhém poločase kvalita hry upadla, objevilo se více nepřesností a naše mužstvo uspokojené výsledkem polevilo, z čehož těžili útočníci Pravonína, kteří naštěstí mířili hodně nepřesně. Utkání však mohlo dostat jiný směr i po podivném a těžko pochopitelném zákroku L. Koukola, který ze vzduchu stáhnul lehký míč a podrážkou přitom označkoval jednoho z hráčů. Po zásluze se kopala penalta, jejíž směr viník vystihnul a mohl si pořádně oddechnout.

Sestava: L. Koukol – F. Tuška (60. min J. Stibůrek), M. Štamberský, R. Kavoň, Š. Petrášek – J. Horký (72. min. V. Vavrek), T. Nikrmajer. D. Šejstal – J. Jordan, J. Vavrek, R. Žarnecki

Střelci: R. Žarnecki (13. min), J. Vavrek (24. min.), T. Nikrmajer (28. + 38. min) – D. Ježek (21. min), M. Štěpánek (60. min.)

V sobotu 9.9.2023 od 17 hod. hostí A mužstvo na stadionu V Náklí Sokol Maršovice.