SOKOL PRAVONÍN – FK TÝNEC NAD SÁZAVOU  A  2:2

Na dobře připraveném terénu u nově vybudovaného fotbalové zázemí v Pravoníně odehrálo A mužstvo své 11. utkání v sezoně proti nováčkovi soutěže, o kterém jsme měli informace, že má dobře poskládané mužstvo a předvádí solidní fotbal. To se během utkání potvrdilo, když se hrála  oboustranně kombinační hra bez zbytečně tvrdých zákroků. Takové zápasy naše mužstvu vyhovují a tak si i diváci mohli přijít na své. V každé části utkání měl navrch jiný ze soupeřů, z počátku si po rychlých průnikách vytvořili několik dobrých příležitostí týnecké mužstvo, ale a možnost jít do vedení se připravilo opět penaltovým zákrokem. Ještě během prvního poločasu se však podařilo srovnat po dlouhém pasu za obranu, kdy se prosadil J. Horký.

Druhý poločas nabídnul celou řadu střeleckých pokusů a dobrých příležitostí ke skórování oběma soupeřům. V síti ale skončila pouze dorážka pravonínských hráčů, možná i po nesprávně posouzené ofsajdové situaci a za Týnec srovnal stav utkání po individuální akci J. Linharta a přihrávce na hranici malého vápna s přehledem D. Šejstal. V závěru utkání si domácí vytvořili slušný tlak, naši hráči hrozili naopak z brejků a utkání tak dostalo velký náboj. Právě v těchto chvílích se nejvíce ukazovala nezkušenost nováčků v pozici čárových, ale na druhou stranu je dobré, že se zapojují mladší ročníky a získávají postupně přehled. V bojovném závěru předvedl několik dobrých zákroků L. Koukol a utkání skončilo zaslouženou dělbou bodů po nerozhodném stavu  2:2.

STŘELCI: 8. Jenšík Josef (pen.), 52. Červeňák Daniel – 29. Horký Jakub, 54. Šejstal Dominik

V dalším utkání hostí A mužstvo v  sobotu 5/11/2022 od 14 hod. na stadionu V Náklí Sokol Mezno.