SOKOL NESPEKY – FK TÝNEC NAD SÁZAVOU A 0:6

Po nevydařené čtvrteční dohrávce zajíždělo A mužstvo k dalšímu utkání na půdu soupeře ze středu tabulky. Na rozdíl od předchozího zápasu vše mělo jiný náboj, nicméně takto vysokou výhru zřejmě nikdo neočekával. Trenér Horký zvolil jiné herní rozestavení, které již na jaře přineslo body a opět se to vyplatilo. Podstatné také bylo uhlídat jednoho z nejlepších střelců tohoto ročníku R. Vojkůvku z nespecké rezervy.
Hned v úvodu utkání si týnečtí vytvořili několik slibných šancí, hru tvořili přihrávkami pod zemi a hodně prostoru od soupeře dostávali i ve středu hřiště, odkud se dalo přímo zakončovat nebo i dále dobře přenášet těžiště hry. Soupeř hrozil převážně z brejků po dlouhých nákopech, kdy se na mokrém terénu o míče musela poprat náročně naše obranná řada. Ta tentokrát dobře rozehrávala i přenášela hru a spolupracovala již odzadu s brankařem Oršlem, který si dobře a jistotou chodil z brány pro míče a kryl několik střeleckých pokusů domácího mužstva. V první poločase se naši hráči prosadili dvakrát, nejprve po centru do vápna z pravé strany se zblízka z voleje trefil D. Šejstal a následně po stříleném centru K. Lauricha z leva zapadnul míč přesně ke vzdálenější tyči.
Do druhého poločasu nastoupilo mužstvo s úkolem přidat pojistku a hlavně neinkasovat kontaktní branku. Hráči soupeřova mužstva však působili nečekaně rezignovaně, což našim hodně usnadnilo práci a již po sedmi minutách přidali další zásah., když se prosadil J. Vavrek. Nespeky se snažili přejít do útoku po dlouhých centrech za obranu, kde hledali střelce Vojkůvku, toho ale s přehledem po celý zápas kryl z pozice stopera Linhart nebo Petrášek a posbírané míče pak vyvážel dobře hrající M. Povolný. Po třetí brance se jednalo už spíše o exhibici, kdy obranu domácích několikrát provětral J. Jordan, který takto v rozmezí pěti minut přidal další dvě branky. O poslední trefu se pak po sole ve vápně a několika kličkách postaral J.Šifra a dal výsledku konečnou podobu.
STŘELCI: 18. Šejstal Dominik, 43. Laurich Karel, 52. Vavrek Jakub, 59. Jordan Jakub, 64. Jordan Jakub, 90. Šifra Jakub
V sobotu 13/5/2023 od 17 hod. hostí A mužstvo na stadionu V Náklí TJ Dolní Kralovice a bude se snažit udělat další kroky k záchraně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *