SOKOL NESPEKY – FK TÝNEC NAD SÁZAVOU 6:2

V soutěži zvedající se Nespeky do utkání nastoupili v tempu a v podstatě celý první poločas byli domácí hráči lepší a útočili jak s využitím postupné kombinace, tak i po dlouhých pasech. Našim se na menším hřišti opět nedařilo dostat do hry a množství ztracených míčů po špatném zpracování při přechodu do útočné fáze nebo po nepřesných přihrávkách je stále dostávalo pod tlak a obrana musela odrážet jeden útok za druhým. Domácí využili několik hráčů s čerstvými zkušenostmi z divize, což bylo místy patrné, ale poločasový účet 2:0 ve prospěch Nespek neznamenal, že je utkání rozhodnuté.

Druhý poločas, přestože výsledek byl jednoznačný a padlo hodně branek, přinesl vyrovnanou hru. V určitých pasážích týnečtí i více útočili, ale vše končilo převážně v rukou brankaře nebo hru přečetli stopeři. Hned po změně stran se podařilo snížit na 2:1, když se prosadil J. Horký. Vzápětí však došlo k chybném rozehrávce v naši zadní řade a opět to bylo o dvě branky. Po pár minutách snížil opět na rozdíl jedné branky chytrou střelou z vápna D. Šejstal a naše mužstvo se tlačilo za vyrovnáním. V tu chvílí však celé utkání rozhodla situace, která nebyla ve znamení fair play, a to když domácí útočník po tlačenici v malém vápně strčil míč za brankovou čáru rukou. Rozhodčí situaci bohužel nemohli objektivně vyhodnotit, a protože se tento hráč k nedovolené hře nepřiznal, měnilo se za doprovodu urážek a vulgárních gest ze střídačky domácích, která se nesportovně projevovala téměř celé utkání,  skóre na 4:2. V tu chvíli již bylo nutné hru více otevřít a hrát dopředu, což nakonec vyústilo ještě ve dvě branky a konečný výsledek dostal svou krutou podobu.

Sestava: J. Oršl – O. Vašák, M. Štamberský, J. Linhart, M. Povolný – D. Šejstal, T. Nikrmajer, J. Horký – J. Jordan, K. Laurich (78. min. Š. Petrášek), V. Vavrek (O. Stejskal)

Střelci: J. Horký (52. min.), D. Šejstal (64. min.),

V sobotu 21.10.2023 od 15:30 hod. hostí A mužstvo na stadionu V Náklí v Týnci nad Sázavou soupeře Sokol Kondrac.