SOKOL MEZNO – FK TÝNEC NAD SÁZAVOU A 2:4

Souboj o důležité body pro udržení na předních příčkách čekal A mužstvo se soupeřem z Mezna. Ten se poslední sezony prezentuje jako mužstvo, které se snaží hrát kombinačně a díky výrazně zlepšené kvalitě hraje o čelo tabulky. Nicméně jarní část sezony hráčům z Mezna, stejně jako našim, nevychází podle představ. Do utkání jsme navíc po náročném týdnu, ve kterém někteří hráči odehráli 3-5 utkání, odjížděli v podstatě pouze s 11ti hráči a třemi zraněnými na střídání, kteří do hry naštěstí nakonec nemuseli zasáhnout.

Úvod utkání a podstatě celá první pětačtyřicetiminutovka patřila herně týneckým. Domácí mužstvo jsme zatlačili na jeho vlastní polovinu, ze které se dostávalo téměř jen sporadicky, ale bohužel se tuto převahu nedařilo přeměnit v branky, když naši hráči zahodili několik velkých příležitostí ke skórování. Kladně ale lze hodnotit časté střelecké pokusy. Do vedení šli však domácí hned z kraje po rohovém kopu a své vedení na poločasových 2:0 navýšili po chybě v rozehrávce.

Bezprostředně po změně stran se převaha přelila na stranu domácího celku, ale netrvalo dlouho a otěže opět převzalo naše mužstvo, které se tlačilo za body.  Nejprve po centru snížil K. Laurich a o několik minut později na 2:2 vyrovnal J. Vican krásnou střelou z 25ti metrů. Skóre ve prospěch modrobílých překlopil po sólovém úniku a jistém zakončení V. Vavrek a na končených 2:4 upravil svou druhou v trefou v utkání dorostenec J. Vican. Za předvedenou hru a trpělivost tak A mužstvo z Mezna odvezlo všechny tři body a posunulo se tím na optimističtěji vyhlížející 3. místo průběžné tabulky. Solidní výkony a předváděná hra v posledních utkáních velice těšila i trenéra Horkého, který hráčům „vysekl“ poklonu a poděkování.

Sestava: J. Oršl – M. Štamberský, R. Kavoň, J. Stibůrek, Š. Petrášek – T. Nikrmajer, D. Šejstal, J. Šifra- V. Vavrek (89. min. F. Tuška), K. Laurich, J. Vican

Branky: K. Laurich (56. min.), J. Vican (64. min. + 83 min.), V. Vavrek (72. min.)

V sobotu 27/04/2024 od 17:00 hod. hostí A mužstvo na stadionu V Náklí soupeře Jawa Divišov.

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *