SOKOL MARŠOVICE – FK TÝNEC NAD SÁZAVOU A 6:1

Uplynulou neděli odehrálo své utkání A mužstvo i B mužstvo dospělých, přestože to v určitou chvíli vypadalo, že z minimálně k jednomu z těchto utkání nebude možné náš tým vypravit. K rozsáhlé marodce, aby toho nebylo málo, se totiž navíc přidalo i virové onemocnění, a tak se realizační tým musel hodně snažit, aby se obě mužstva podařilo doplnit dorostenci, obsadit posty a do duelu pak nastoupit.

Za A mužstvo tak dostala v základní sestavě příležitost dorostenecké trojice J. Vican a J. Mikita s V. Hruškou, kteří si odbili dokonce premiéru, a to hned u lídra soutěže. Nebylo to tedy nic snadného, ale všichni zmínění hráči se s hrou vypořádali velice solidně. Bez ostychu se tentokrát předvedl asi nejvíce V. Hruška, který dokázal vyhrávat i osobní souboje „tělo na tělo“, zapojit se do kombinace a nakonec i dotlačit míč do sítě a zaznamenat tím alespoň čestných zásah týneckých barev. Z naší strany utkání obecně postrádalo potřebnou agilitu, více nápadu i jistoty ve hře. Musíme však brát v potaz, že v tak improvizované sestavě, kdy chyběla téměř kompletní zadní řada, asi nebylo možné očekávat hru srovnatelnou s podzimní části sezony. Sebevědomí hráčů nepřidaly ani rychle inkasované branky a v tu chvíli se zápas již pouze dohrával. Z lavice náhradníků tak alespoň otestovali stav svých zranění dva hráči v rekonvalescenci J. Šifra a J. Linhart.

Lépe na tom nebylo ani rezervní B mužstvo, které by bez pomoci dvou dorostenců svou jedenáctku také neposkládalo. Navrch se mužstvo muselo obejít bez brankaře, kterého mezi tyčemi zastoupil T. Prosický, jenž roli golmana plní i v dorostu v situacích, když „to hoří“. Také rezerva utrpěla dva rychlé zásahy a po třetím zásahu domácích šlo už o další exhibici. Do hry se tak dostal D. Padevět, který se k fotbalu vrátil zhruba po deseti letech, aby mohl otestovat své plíce. Čestný zásah našich barev tentokrát zaznamenal N. Dostál. Červeným křížkem a mezi zraněné ale bohužel musíme označit dalšího hráče, po zákroku soupeře se sádrou skončil střelec B týmu D. Ťažký.

Pro vykreslení současné situace v mužstvech dospělých. Z hráčů, kteří aktuálně kvůli nemoci či zranění nemohli/nemohou být vůbec nebo plně k dispozici, bychom sestavili plnohodnotný  a více než obstojný kádr.

Oršl – M. Štamberský, J. Linhart, M. Povolný, O. Vašák – M. Skalický, J. Šifra, Š. Petrášek, F. Tuška – J. Jordan, J. Horký

* P. Zahajský, O. Novák, D. Sagan, D. Marek, M. Chrpa

 

Zachovejte našim mužstvům v této složité situaci přízeň, přijďte je povzbudit do dalších utkání a věřme, že všichni hráči budou co nejdříve  v pořádku a vrátí se zpět na trávník!

Sestava: L. Koukol – D. Šejstal, R. Kavoň, J. Stibůrek (57. min. J. Šifra) – R. Žarnecki, T. Nikrmajer, J. Mikita, J. Vican (46. min. O. Stejskal), K. Laurich – V. Vavrek (76. min. J. Linhart), V. Hruška.

Branky:  V. Hruška (70. min.)

V sobotu 13/04/2024 od 17:00 hod. hostí A mužstvo na domácím stadionu V Náklí SK Pyšely

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *