SOKOL JANKOV – FK TÝNEC NAD SÁZAVOU 1:10

K závěrečnému utkání podzimní části sezony zajíždělo A mužstvo na půdu posledního celku průběžné tabulky s jasným cílem bodovat. A to nejen kvůli papírově slabšímu soupeři. Podstatné bylo také udržet krok lídry soutěže a za další i prolomit nezdary z venkovních utkání, ze kterých naši hráči na podzim vytěžili do této doby pouze čtyři body z pěti utkání po jednom vítězství, jedné remízu a třech porážkách.

Sestava z důvodu zranění či nemocí opět doznala nějakých změn, ale přesto od počátku utkání měli týnečtí navrch a bezpečně kontrolovali hru. Hrálo se s přehledem od zadních řad, převážně kombinačně s postoupnou rozehrávkou. Výjimku tvořilo několik dobrých pasů za obranu od M. Štamberského, který do útoku několikrát vyslal rozběhnuté křídelní hráče. Po úvodní desetiminutovce začaly padat branky, a když se během prvního poločasu postupně trefili dvakrát Šejstal, Laurich a Jordan, bylo v podstatě rozhodnuto.

Domácí nekladli velký odpor ani v další fázi utkání. Hráče Jankova definitivně zlomila asi i rychle vstřelená branka hned po zahájení poločasu, když chybu v rozehrávce potrestal O. Stejskal. Z pohledu fanouška ale bylo rozhodně na co koukat, protože během 45 minut padlo ještě celkem 7 branek. Mohlo jich být i více, kdyby týnečtí hráči udrželi větší koncentraci a proměnili veškeré své šance. Alespoň čestný zásah zaznamenali domácí po zahrání ofsajd systému, kdy hráče z druhé vlny nikdo nebránil. I tak byla přidělená „desítka“ pro naše velkou radostí a na zimní fotbalovou pauzu se odcházelo s dobrým pocitem. Velmi důležitý je pak především tříbodový zápis do tabulky, ve které naši hráči po podzimu drží druhou příčku.

Sestava: J. Oršl (46. min. L. Koukol) – Š. Petrášek (46. min. F. Tuška), M. Štamberský, J. Linhart, O. Vašák – D. Šejstal, T. Nikrmajer, M. Skalický – J. Jordan, O. Stejskal (68. min. J. Horký), K. Laurich

Střelci:  D. Šejstal (11. min + 25. min + 53. min), K. Laurich (27. min + 74. min + 79. min), J. Jordan (29. min), O. Stejskal (46. min), O. Vašák (69. min.), T. Nikrmajer (89. min)

 

               SEZONA 2023/2024 – TABULKA SOUTĚŽE (PO PODZIMNÍ ČÁSTI)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *