SK PYŠELY – FK TÝNEC NAD SÁZAVOU A 2:0

První bodovou ztrátu v nové sezoně zaznamenalo A mužstvo, když prohrálo pod dvou brankách ze standardních situacích v Pyšelích. V souboji o čelo tabulky jsme od soupeře čekali více fotbalový výkon, než jaký po celý zápas předváděl.  Dlouhé pasy za obranu měli sice nějakou poměrně solidní přesnost i razanci, ale až na první čtvrthodinu hry, kdy se domácím takto podařilo několik úniků po jejich levém straně, naše obrana tyto pasy s přehledem sbírala. Především v prvním poločase to bylo složitější i s následnou rozehrávkou po odebrání míče, protože týnečtí neustále útočili „do plných“ a na menší hrací ploše tedy nebylo příliš volného prostoru. Zahuštěný střed hřiště bylo náročné překonat, až na výjimky se příliš nedařilo ani rozběhnout hru po křídlech a většina útočných akcí končila na hradbě hráčů domácích na velkém vápně.

V první poločase pyšelští skórovali po dvou dobře zahraných standardkách na první tyč, kdy míč šel těšně nad první bránící hráče a zapadal do změti hráčů v malém vápně odkud skončil dvakrát v síti. Ke druhé brance si domácí pomohli pravděpodobně i faulem, ale takové situace je pro rozhodčí těžké vyhodnotit. Na druhé straně se pěknou střelou prezentoval T. Nikrmajer, ale v největší příležitosti vychytal brankař K. Lauricha po krásné přihrávce O. Stejskala napříč vápnem.

Do druhého poločasu se našim podařilo přidat do hry více pohybu na míč, roztáhnout hru a tím tedy i lépe kombinovat, přestože domácí svou taktiku „překopávané“ neměnili a stále bránili v téměř plném počtu. Většina slibně zahájených akcí po křídlech ale obvykle končila v rukavicích domácího brankaře, který má na vítězství svého celku asi největší podíl. A když v závěru neproměnil vyloženou šanci ani J. Vavrek, ukončil hvizd sudího marné snažení o lepší výsledek.

V příštím kole se budou naši hráči snažit bodovou ztrátu napravit v utkání s lídrem soutěže.

Sestava: J. Oršl- F. Tuška (75. min. M. Povolný), M. Štamberský, J. Linhart (63. R. Kavoň) , Š. Petrášek – J. Horký, D. Šejstal, T. Nikrmajer – J. Jordan, O. Stejskal (63. min. J. Vavrek), K. Laurich (63. min. V. Vavrek)

V sobotu 23.9.2023 od 16:30 hod. hostí A mužstvo na domácím stadionu V Náklí Sokol Mezno.