SK OLBRAMOVICE – FK TÝNEC NAD SÁZAVOU 7:4

Šlágr 24. kola mezi druhými Olbramovice a prvním Týncem nad Sázavou se odehrál za krásného sobotního odpoledne a takovému zápasu odpovídala i nadstandartní divácká kulisa, která dle zápisu čítala parádních 380 přihlížejících. Ti se navíc podíleli i na charitativní akci pro Marušku Buriánkovou, během které se vybralo více než 60 000 Kč, což zaslouží poděkování.

Že nepůjde o žádné taktické utkání a kalkulování se ukázalo již od začátku, kdy do toho oba celky šláply naplno a předvedly ofenzivní smršť. V zápase začala lépe FK Týnec nad Sázavou, po pár sekundách mohl jít po špatné rozehrávce domácích do vedení, ale O. Stejskal v obrovské šanci minul branku. Úvodní minuty však dále patřily týneckým a ti se i v 10. minutě ujali vedení, když na 0:1 po rychlém protiútoku dával Nikrmajer. Poté však zápas přebrali do režie domácí a několik stoprocentních šancí, při kterých se vytáhl týnecký brankář Koukol a obrana, neproměnili. Ve 31. minutě se však skóre měnilo po centru a přesném zakončení hlavou Horčičky, kanonýra domácích Olbramovic. Podobná situace se opakovala i po chvíli později a tak po poločase šli do šaten spokojenější hráči domácího celku – 2:1.

Ve druhém poločase se hra otevřela ještě více a začaly padat branky. Za domácí se po úniku a přihrávce Kramného prosadil Prégr a následně Horčička a bylo to již 4:1. Týnec se však nevzdával a v 65. minutě po nedůrazu v obraně domácích snížil Skalický na 4:2. Vzápětí ale skórovali Olbramovice 5:2 a Týnec gólem Kopty zanedlouho korigoval na 5:3. Ani tento stav nevydržel a domácí přidal 6. branku a 7. branku. Za hosty se po centru a Linhartově sklepnutí prosadil v nastaveném čase ještě Povolný, ale to již bylo vše.

Ofenzivní utkání vysoké úrovně tak nakonec patřilo domácímu SK Olbramovice, které nyní drží 1. místo.

Branky: 31., 33., 58. a 78. T. Horčička, 69. a 89. M. Písařík, 54. D. Prégr – 10. T. Nikrmajer, 65. M. Skalický, 76. F. Kopta, 93. M. Povolný . Rozhodčí: Macháček. ŽK: 0:1. Diváci: 380. Poločas: 2:1.

Olbramovice: D. Malík – Vácha, Rosol, Písařík, Kramný, Prégr, Horčička (87. Mádl), Šípek, Vyskočil (88. Brdek), Hrstka (66. Štěpánek), Košař (69. Karda).

Týnec: Koukol – Štambeský, Kavoň, Stibůrek, Kopta, Skalický (79. Linhart), Nikrmajer, Stejskal (60. Horký), Povolný, Krejčí, Unger (66. Petrášek).