SK OLBRAMOVICE – FK TÝNEC NAD SÁZAVOU 2:1

Ve druhém jarním kole se A mužstvo utkalo s lídrem soutěže z Olbramovic. Na menším hřišti patřilo prvních 20 minut jednoznačně týneckým, kteří se dostávali za obranu zejména po křídlech, kde obrana domácích nestíhala rychlostně. Střele Jordana na zadní tyč ale chybělo do sítě pouze několik centimetrů a ostatním střeleckým pokusům chyběla razance nebo lepší umístění a veškeré centry po zemi i vzduchem olbramovičtí hráči dokázali pokrýt. Poté se hrála vyrovnaná hra. Přestože v našich řadách chybělo několik hráčů základní sestavy, nepodařilo se vedoucímu celku naše hráče dostat pod výrazný tlak a šance si vytvářel zejména po centrech do pokutového území, které byly vždy nebezpečné. Skvělým zákrokem v bráně se navíc blýsknul Oršl, a tak byl stav o poločasu nerozhodný.

V průběhu zápasu několik zapršelo, což ovlivnilo kvalitu hrací plochy, v druhém poločase především před naším pokutovým územím, se voda nestíhala vsakovat. Ve druhém dějství už se skóre měnilo, jeho úvod patřil znovu našim barvám a šli jsme do vedení 0:1, když se přímo z rohového kopu prosadil J. Šifra. Olbramovice ale bohužel hned z následujícího protiútoku srovnali, když v poslední chvíli na zmíněném podmáčeném terénu náš stoper podklouznul a útočícím protihráčům se tím otevřela cesta k brance. Druhý poločas přinesl několik pohledných kombinací na obou stranách, chvílemi tlačili více domácí, kteří šli vedení po střele ukryté za bránícím hráčem. V závěru hry se týnečtí pokoušeli dobít branku dlouhými centry do pokutového území, ale nedařilo se ideálně zakončit, a tak zápas skončil nejtěsnějším vítězstvím pro SK Olbramovice.

Trenér Jakub Horký k utkání: „Týmu z čela tabulky jsme byli rovnocenným soupeřem. Tuto sezonu hrajeme venku lépe než na domácím hřišti, škoda že to nevidí všichni naši fanoušci, určitě by to bylo v současné situaci o kus pozitivnější. V zápase jsme dodržovali taktické pokyny, hráli zodpovědně odzadu a k útokům využívali hlavně rychlé křídelní hráče, vytvořili jsme si tím i slušné příležitosti. Skórovat se nám podařilo po rohovém kopu, ale opět nás psychicky zdeptal rychle vstřelený a nešťastný vyrovnávací gól, který padl především díky podmáčenému kusu hrací plochy. Nicméně výkon byl solidní i v sestavě oslabené o čtyři hráče, kluci se s tím poprali. To musíme udržet v hlavách i pro další utkání. Tomuto zápasu by z mého pohledu slušela remíza, zasloužili bychom si alespoň bod, ale bohužel…“

STŘELCI: 52. Drábek Pavel, 66. Mejdrech Filip – 51. Šifra Jakub