SK CHOCERADY – FK TÝNEC NAD SÁZAVOU 4:0

Zápasové skóre hrozivé, ale vyplynulo především z důvodu nezbytného otevření hry ke konci utkání. K zápasu do Chocerad jsme odjížděli v sestavě oslabené o další hráče, když ze zdravotních důvodů z nominace na poslední chvíli vypadli střelec J. Jordan a středopolař J. Šifra. Jejich absence již znamenala velkou čáru přes rozpočet, protože k tomuto dni do hry nemohlo zasáhnout celkem 8 hráčů z kádru A mužstva.

V úvodu sázeli domácí i naše mužstvo na pozvolnější rozehrávku v zadních řadách a hra neměla příliš vysoké tempo. Chocerady se dopředu tlačili více přes dlouhé míče po stranách hřiště, týnečtí naopak postupnou kombinační hrou, přičemž obě mužstva si v prvním poločase vytvořila několik dobrých příležitostí. V této fázi byla hra poměrně vyrovnaná. Nejprve domácí po křižné přízemní přihrávce na hranici vápna zakončovali razantní střelou nad břevno, na druhé straně pak měl možnost skórovat J. Vavrek, který obešel brankaře domácích, ale zakončil hodně nepřesně. V další příležitosti, do které se dostal, byl J. Vavrek nedovoleně zastaven v pokutovém území, ale hlavní rozhodčí utkání měl na situaci jiný názor. Poprvé tak udeřili domácí po standardní situaci, když po zahrání rohového kopu nestačil nikdo z našich bránících hráčů včas vystoupit na hranici vápna a zamezit gólové střele domácího celku. Nebezpečná byla také dlouhá autová vhazování do šestnáctky, která naši hráči díky výškové převaze soupeře náročně, ale úspěšně odvraceli. Do poločasu se odcházelo za stavu 1:0.

Druhý poločas přinesl úplně jinou hru, která po dešti získala něco na tempu, ale i na větší nepřesnosti  dařilo se více domácímu celku. Ten dobře dostupovat naše hráče, zahustil a obsadil střed hřiště, a tím nám vzal možnost kombinovat tak, jako v první polovině hry, kdy jsme na středu dostávali poměrně dost prostoru. Tímto bylo složité hledat vhodnou přihrávku po zemi, která obvykle musela jít na obsazeného hráče do souboje a zároveň na dlouhé míče za obranu jsme postrádali rychlostní typy hráčů, kteří zůstali bohužel mimo hru. To domácí Chocerady hráli dále spíše dlouhé pasy a presovali ve třech lidech, což nám do otevřenější obrany působilo potíže. Nezbylo však než hru otevřít ještě více a pokusit se s jednobrankovým mankem něco udělat. To se však vůbec nedařilo, týnečtí hráči byli pod tlakem a v závěru utkání ještě třikrát inkasovali.

STŘELCI: 21. Kabeláč Daniel, 72. Kadlec Tomáš, 83. Kadlec Tomáš, 90. Kabeláč Daniel

V neděli 18.6.2023 od 17 hod. nastoupí A mužstvo k poslednímu utkání sezony, které odehraje se soupeřem Sokolem Mezno.