MŽ – Pecerady – FK Týnec nad Sázavou 1 – 4

Pecerady – Týnec nad Sázavou 1:4 (0:3)
Zápas se hrál od začátku ve vysokém tempu a soupeř byl prvních deset minut lepší. Dostával se do velmi nebezpečných gólových situací, ale nejlepším výkonem v dosavadním průběhu soutěže nás podržel Vašek, který odchytal celé utkání s velkým přehledem a klidem.
Po deseti minutách jsme srovnali hru a výbornou kombinační hrou ve středu pole se dokázali prosazovat. Začínali jsme mít více ze hry což se projevilo i v častější střelbě na soupeřovu branku, ve které odchytal také výborný zápas Kryštof. Po jedné z našich rychlých akcí padla první branka když po pěkné střela Oty dorážel za soupeřova brankáře Honzík.
O pár minut později padl do soupeřovy sítě druhý gól po vydařené střele z poza vápna. A třetí branka padla o dalších pět minut později po závaru před soupeřovou brankou, kdy se nejlépe zorientoval střelec našeho druhého gólu Ota a vsítil svou druhou braku v utkání. Od dvacáté minuty jsme začali být lepším týmem, lépe jsme kombinovali, byli jsme rychlejší a šikovnější s míčem (hlavně Honza Franěk-nejlepší hráč zápasu, který sváděl vítězné souboje s o tři roky staršími kluky), i když naprostá většina našeho týmu (8 hráčů) již měla jeden zápas v nohách.
Do druhého poločasu jsme vstoupili poněkud unaveně, což vedlo k optickému srovnání hry uprostřed hřiště, ale i nadále soupeř nehrozil z bezprostřední blízkosti branky, ale pouze nevýraznými střeleckými pokusy z velké dálky, se kterými si poradil náš brankář. Po patnácti minutách druhého poločasu se prosadil hezkou individuální akcí Honzík a vylepšil skóre na 4:0. Od této chvíle jsme opět převzali otěže zápasu a svojí aktivitou v útočné fázi donutili soupeře k faulům, které nebyli z nějakého důvodu potrestány. Nevybíravých zákroků, na naše o dva až tři roky mladší a o 20-30cm menší hráče, bez povšimnutí podprůměrně pískajícího rozhodčího, stále přibývalo což vedlo k vyhrocení situace, ale co je ještě horší ke znechucení hry některým z našich hráčů, kteří se slzami v očích opouštěli hrací plochu.
Po uklidnění vyostřené situace se zápas dohrál a v jeho závěru jsme z jedné z dalekonosných střel inkasovali na konečných 1:4.
Závěrem bych chtěl pochválit celý náš tým za vynikající a fyzicky velice náročný dvojzápas.