JISKRA STRUHAŘOV – FK TÝNEC NAD SÁZAVOU 2:0

K utkání se soupeřem, na jehož půdě se týneckým dlouhodobě nedaří, odjíždělo mužstvo se snahou tuto sérii nezdarů prolomit. V kádru chybělo několik hráčů a na poslední chvíli se muselo z důvodu absence měnit i herní rozestavení a taktika pro toto střetnutí, takže nezbylo než hrát tak, jako doma na velké hrací ploše.

První poločas nenabídnul příliš zajímavých situací a až na výjimky se hrálo převážně ve středu hřiště, kde byl prostor dost zahuštěný. Obě mužstva zahrávala několik standardních situací, ale žádné je nevyužilo ke vstřelení branky nebo gólovou střelu J. Horkého zrušil pro ofsajd hlavní rozhodčí. Někteří struhařovští hráči, na které se těšíme do jarního kola na náš stadion V Náklí, se prezentovali tvrdou i zákeřnou hrou, kterou rozhodčí často ponechal bez povšimnutí, což vyústilo i v několik slovních potyček a málem i ve zranění brankaře Oršla. To však bývá ve Struhařově už zvykem.

A jak bývá v poslední roky také zvykem, nedokázali naši hráči v utkání bodovat. Po poločasovém stavu 0:0 šli brzy do vedení domácí. Po zaváhaní na pravé straně týnecké obrany dostali útočící hráči nabíhající do vápna příliš prostoru a otevřeli skóre. Pak přišla asi 30. minutová marná snaha o vyrovnání, jenže průnikové přihrávky nebyly přesné, útočné akce často končili před vápnem a naše hra postrádala lepší myšlenku, ale i pohyb a nabídku v přechodu do ofenzivy. Domácí využívali k přechodu zejména dlouhé pasy za naši obranu, která často šla i naslepo kvůli oslnění sluncem a v závěru ještě jednou propadla. Pro příště v tomto utkání musí naše mužstvo nejen změnit herní rozestavení, ale po zkušenostech bude muset také přitvrdit a ideálně vyhrát los a vhodně zvolit stranu.

Sestava: J. Oršl – Š. Petrášek, M. Štamberský, J. Linhart, M. Povolný – D. Šejstal, T. Nikrmajer, J. Stibůrek (61. min. O. Stejskal) – J. Jordan, K. Laurich, J. Horký

Střelci:

V sobotu 04.11.2023 od 14:00 hod. hostí A mužstvo na domácím stadionu V Náklí soupeře Sokol Přestavlky.