JAWA PECERADY/BUKOVANY – FK TÝNEC NAD SÁZAVOU B 4:2

Po dvoutýdenní pauze, kdy mělo B mužstvo volný los a jedno utkání bylo pro nezpůsobilý terén odloženo, nastoupila k soutěžnímu utkání také naše rezerva, a to k derby v sousedních Peceradech. Na hřišti soupeře se nám příliš nedařilo ani v loňské sezoně, ale to béčko bralo ještě 3 body za těsné vítězství. Letos to však bylo bez bodového zisku, ale stejně jako loni po výkonu za očekáváním. V prvním poločase a zejména v jeho úvodu měli více ze hry týnečtí, ale nedokázali využít vypracované příležitosti. Naopak domácí se trefili přesně hned při první možnosti, přesto první poločas končil výsledkem 1:2 ve prospěch našich barev.

Druhý poločas se nepochopitelně sesypala týnecká obrana, která kazila nejen jednoduché rozehrávky, které končily na kopačkách soupeře, ale problém měla s i bránění hráčů, od kterých obránci stáli až příliš daleko a nabízeli tak soupeři dostatek prostoru. Až na výjimky nefungovala ani záložní řada, kde každý hrál zbytečně moc na sebe a neusnadnil si práci nahrávkou nebo vhodnou kombinací. Po individuálních akcích docházejí síly rychleji, a tak i po pěkných únicích již nebyl dostatek sil k zakončení nebo bylo zakončení nepřesné. Domácí naopak předvedli několik hezkých kombinací, k brance se dostávali ale zejména po dlouhých nákopech za naši statickou obranu.

Klidné hře a soustředěnosti na fotbal v řadách týneckých nepřispěla ani skutečnost, že na hřišti i na střídačkách docházelo ke slovním potyčkám kvůli neregulérně nasazeným hráčům, kteří do utkání v dresu domácích nastoupili. Z tohoto důvodu bylo utkání i přerušeno, hlavní rozhodčí však situaci neřešil předpisovým způsobem ani přes opakovaná upozornění před zahájení utkání, v poločasové přestávce a po utkání. Na druhou stranu….proti poslednímu celku tabulky by naše B mužstvo mělo vyhrát i za nastalé situace.

V příštím kolem zajíždí B mužstvo v sobotu 8/10/2022, od 16 hod k utkání proti FK Budenín.