FK TÝNEC NAD SÁZAVOU – SOKOL PŘESTAVLKY 2:1

V sobotu A mužstvo čekal souboj, ve kterém bylo nezbytné naplno bodovat a dotáhnout se tím na svého dnešního soupeře. Všichni cítili zvýšený tlak a důležitost zápasu. Mužstvu chyběli zranění J. Vavrek, M. Štamberský a L. Koukol.

Pro domácí utkání týnečtí zvolili rozestavení, ve kterém postavili čtyřčlennou obranu, tři záložníky a tři útočníky. Očekával se tuhý souboj, protože herní styl Přestavlk týneckým dlouhodobě nesedí. Z tohoto důvodu byl stanoven i plán napadat stoperskou dvojici hostí tím a zabránit dlouhým míčům za obranu, což je taktika, na kterém soupeřova hra stojí nejvíce. Tento úkol se dařilo plnit, stejně i jako vyvinout tlak hned od úvodního hvizdu. Soupeř se po celý první poločas téměř k ničemu nedostal, míče s přehledem sbírala naše obrana, která následně rozehrávala po zemi na krátko přes středovou řadu. Výjimkou byla pouze jedna nebezpečná střela, která chytila faleš a následný rohový kop, jinak si Přestavlky nevypracovali žádnou příležitost. Na druhé straně byla příležitostí ke skórování celá řada, ale žádnou z nich se nepodařilo proměnit. Neujala střela Tušky, Jordana, ani několik střeleckých pokusů Lauricha. Do soupeřovy šestnáctky se naši hráči několikrát dostávali i po dobrých kombinacích z pravé strany, kde míč zavážel V. Vavrek zejména po přihrávkách J. Stibůrka, J. Šifry a J. Horkého, ale ve finální fázi nebylo komu narazit do zakončení. Z těchto křídelních útoků si týnečtí vypracovali i několik rohových kopů, ale když dobře zahraný centr těsně před poločasovou přestávkou sebral na poslední chvíli z hlavy Linhartovi hostující brankař, skončilo to s ohledem na průběh překvapivě 0:0.

Po přestávce vše pokračovalo ve stejném duchu, velký tlak domácích, hra na jednu bránu a řada neproměněných šancí, která mohla modrobílé hodně mrzet. Přestavlky hráli v hluboké defenzivě a osvobozovali se dlouhými odkopy na polovinu hřiště. V závěru utkání však míč propadnul až k velkému vápnu, hostující útočník dostal před branku a Přestavlky šli do vedení 0:1. Velmi frustrující situace pro domácí hráče, kterou se opět připomněl celý nešťastný průběh podzimní části. Hráči se ale dokázali psychicky oklepat i díky rychlému srovnání skóre a nadechnout se k konečnému tlaku, ve kterém hru domácích oživil střídající O. Stejskal, autor vyrovnávající branky na 1:1. Tento tlak pak dokázal zužitkovat další z náhradníků, když na končených 2:1 po tlačenici v pokutovém území upravil R. Kavoň. V závěru se dohrávalo také za velkých emocí, kdy přestavlčtí předváděli tvrdší hru a za nedovolené zákroky a poznámky vůči rozhodčím vyfasovali dvě červené karty.

Trenér domácích J. Horký k zápasu řekl: „Z vítězství máme samozřejmě velkou radost, bylo hodně důležité. Z mého pohledu jsme si vyhrát zasloužili, po celou dobu jsme měli velkou převahu. Nicméně naše produktivita je po celou sezonu slabá, i proto jsme v situaci, v jaké jsme. To nás téměř stálo body i tento zápas, ale dokázali jsme zabojovat. Byli bychom rádi, kdyby toto vítězství bylo zlomové, herně na tom špatně nejsme, potřebujeme více klidu a i štěstí v koncovce.“.

STŘELCI: 78. Stejskal Oldřich, 90. Kavoň Richard – 77. Tauer Roman

V neděli 16/4/2023 zajíždí A mužstvo k utkání, ve kterém v 17 hod. narazí na soupeře Jiskra Struhařov.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *