FK Týnec nad Sázavou – Sokol Neveklov 3:2

Ve 4. kole okresního přeboru hostil FK Týnec nad Sázavou soupeře z Neveklova.  Mistrovský zápas byl zároveň věnován benefici, jejíž výtěžek jsme předali na konto malého týneckého fotbalisty Matyáše, který trpí alopecií a rozhodnul se ní vypořádat. Tímto bychom chtěli velice poděkovat soupeři z Neveklova, který nejen sdílel informace prostřednictvím sociálních sití, ale zároveň i částkou 2000 Kč benefici podpořil! Celková vybraná suma pak čítala krásných 10 200 Kč a poděkování patří tedy i všem fanouškům, kteří se na tomto podíleli!

Samotný zápas pak přinesl poměrně vyrovnanou hru, kdy se v jednotlivých fázích utkání prosazoval a vedl hru jeden či druhý ze soupeřů. Domácí se ujali rychlého vedení, když se v 3. minutě hlavou trefil J. Jordán. Při gólové střele byl však nešťastně zasažen a s podežřením na poraněné vazy musel střídat. Utkání na straně domácích přineslo velké změny v sestavě kvůli rozsáhlé marodce a týnečtí do hry vyslali hned čtyři dorostence, z toho dva se objevili v základní sestavě. Všichni se se zápasem vyrovnali velice dobře a i díky tomu první poločas skončil 2:1 ve prospěch  domácích, kdy druhou branku vstřelil R. Unger.

Po změně stran Neveklov začal více tlačit, vypracoval si několik standardních situací, ale nedokázal je proměnit. Po rychlém brejku 20 minut před koncem utkání se FK Týnec nad Sázavou dostal do vedení 3:1, skóroval Michael Krejčí. Po dalším přeskupení domácí formace způsobené zraněním a střídáním hosté opět zatlačili a před koncem řádné hrací doby snížili z přísně nařízeného pokutového kopu na končených 3:2.

V dalším kole zajíždí týnečtí k mistrovskému utkání do Divišova (Ne 22.9.2019, 15:00 hod.)