FK TÝNEC NAD SÁZAVOU A – SOKOL VRCHOTOVY JANOVICE 5:0

I ve druhém soutěžním kole dokázalo A mužstvo využít výhodu domácího prostředí a naplno bodovat, když si poměrně hladce poradilo se soupeřem z Vrchotových Janovic. Ten pravděpodobně nepřijel v optimálním rozpoložení a utkání mělo jednoznačný průběh. Týnečtí mohli hrát v klidu a již od zadních řad kombinovat, soupeř se nepouštěl do napadání a tím vznikal dostatečný prostor naše hráče, kteří mohli tvořit a zkoušet jak postupné útoky, tak delší pasy za obranu nebo úniky po křídlech. Hned v úvodu utkání šli domácí do vedení po brance J. Jordana, který tradičně nešetřil kroky a s obranou sváděl řadu vítězných sprinterských soubojů.  V prvním poločase si naše mužstvo vyzkoušelo také několik standardních situací, ale i přes kontrolovanou hru v naší režii na další branku se čekalo až do 35. minuty, kdy J. Linhart vybojoval na středu hřiště míč, protlačil se přes bránícího hráče a do solo úniku vyslal J. Vavreka, který svou šanci proměnil v další branku. Ještě do poločasu se podařilo navýšit náskok, na 3:0 upravil z voleje pod břevno R. Žarnecki.

Do druhého poločasu tak bylo s tímto s pohodlným náskokem možné udělat změny v zadních řadách a formu mohl po zranění otestovat V. Vavrek nebo i nová letní posila I. Shmidt. Zbytek zápasu probíhal obdobně jako první poločas, domácí kombinovali, měli míč na svých kopačkách a když se ještě dvakrát trefil J. Jordan, bylo o výsledku rozhodnuto.

Sestava: J. Oršl – F. Tuška (46. min O. Stejskal), J. Linhart (46. min. R. Kavoň), M. Štamberský, Š. Petrášek – J. Horký (I. Shmidt), T. Nikrmajer. D. Šejstal – J. Jordan , J. Vavrek (V. Vavrek) , R. Žarnecki

Střelci: J. Jordan (4. min, 47. min, 57 min.);  J. Vavrek (35. min); R. Žarnecki (39. min)

V sobotu 2.9.2023 zajíždí A mužstvo k utkání do Pravonín, začátek v 17 hod.