FK TÝNEC NAD SÁZAVOU A – SOKOL NEVEKLOV A  2:4

FK TÝNEC NAD SÁZAVOU A – SOKOL NEVEKLOV A  2:4

Úvod zápasu patřil jednoznačně domácím. Ti šli do rychlého vedení po gólu Vojtěcha Vavreka. Šancí na navýšení náskoku přišlo více, a to jak po vypracovaných příležitostech ze hry, tak po řade standardních situací. Nedovolených zákroků v podobě držení za dres se opakovaně dopouštěl především pravý obránce hostí, který z nepochopitelných důvodů neviděl žádný karetní trest a nebyl po kartách vyloučen, jak by dle pravidel mělo být postupováno.  Na domácí straně se žádný z dalších střeleckých pokusů se neujal a tak byl výsledek stále ten možný nejtěsnější ve prospěch týneckých.

Naopak hostujícímu celku se povedlo srovnat. Levý stoper domácích již kontroloval míč po narážečce zhruba 35 m od branky, míč však nečekaným odskokem přelétl přes jeho nohu a v samostatném úniku se soupeř nemýlil a zakončil přesně. Doslova maximum z minima hosté v prvním poločase vytěžili, když po dalším ojedinělé útočné akci po chybné rozehrávce domácích ve střední záloze, šel Neveklov do vedení po chytrém zakončení z hranice vápna, které domácí značně frustrovalo. Ke konci prvního poločasu se navíc červenalo. Středem hřiště přišla kolmice, útočící hráč šel opět do sóla, ale protože výrazně vyšší rychlost byla na naší straně, přišla snaha o jeho předběhnutí a přeběhnutí do středu hřiště, při křížení ale došlo ke kolizi a nemohlo to skončit jinak než červenou kartou.

Do druhého poločasu déšť pokropil hrací plochu, což nasvědčovalo kombinační hře a Týnec musel pokusit vyvinout opět tlak a vstřelit branku i v oslabení. To se po změně stran skutečně stalo, když se opět trefil Vavrek. Přesilovka Neveklova však byla postupně času stále více znát a když domácí museli kompletně změnit i organizaci hry, začalo to být fyzicky náročné. Zkušený tým hostujícího celku tomu přizpůsobili taktiku a domácí trápil až do konce utkání, přestože ti si vypracovali ještě několik velice slibných šancí ke srovnání. Definitivní naděje domácích zhasla po dvou pokutových kopech, které neveklovští proměnili.

STŘELCI: 10. Vavrek Vojtěch, 47. Vavrek Vojtěch – 20. Hlaváč Jaroslav, 39. Šmejkal Petr, 53. Šmejkal Petr (pen.), 83. Šmejkal Petr (pen.)

 

Ohlasy k zápasu

FK ýnec

Jakub HorkýJsme zklamaní. Začali jsme dobře navázali na dobré herní výkony z přípravy, vypracovali jsme si i hodně šancí vstřelit branku. O poločase jsme se semkli a věřili ve vyrovnání, možnosti přicházeli i v 10 hráčích. Prohrát jsme si nezasloužili. Musíme zapracovat na reakci na inskasovaný gól a také začít více zakončovat z hranice vápna.

Neveklov

Václav ŠiškaS výsledkem jsme spokojeni. Chybělo nám několik klíčových hráčů, ale zápas jsme dokázali otočit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *