FK TÝNEC NAD SÁZAVOU  A – SOKOL NESPEKY 3:0

Podzimní část mistrovských utkání již dospěla do své poloviny a A mužstvo stále hledalo recept na vítězství, které by snad mohlo zlomit dosavadní vývoj soutěže. Na stadion V Náklí přijel soupeř z nedalekých Nespek, kterému se prozatím dařilo a byl tedy papírovým favoritem, nicméně domácí, kterým stále chybělo několik hráčů, se tentokrát chtěli poprat o další body a pokusit se odrazit k lepším výkonům. To bylo znát hned od začátku utkání, kdy měli týnečtí více ze hry a předváděli i povedenou kombinační hru. V první půli zejména po pravé straně, kde hrál aktivní Vašák a Vavrek, jenž se vrátil po dlouhodobém zranění. Hře také hodně prospěl návrat zraněného Horkého, který jako hrotový hráč umí podržet míč a kvalitně rozehrát. I ve hře dozadu Týnec působil jistě a nová stoperské duo Štamberský-Linhart působilo také vcelku kompaktně a pevně, stejně jako Samko na levém kraji obrany nebo Oršl v brance.

V novém rozestavení a na nových postech hrála kvalitně i středová řada ve složení Stibůrek, Kavoň, Jordan a vepředu se do zakončení dobře tlačil také Laurich, kterému chybělo jen trochu střeleckého štěstí. Po prvním poločase, který byl také hodně o soubojích se silovým typem nespeckých forvardů, se do šaten odcházelo za stavu 1:0 po přesném zásahu Jordana z 9. minuty.

Druhý poločas se nesl v obdobném duchu, jen se začalo více hrát také po levé straně, která v prvním poločase nebyla tolik vytížená. Tam vnesl aktivitu také střídající Žarnecki, který se během 25 minut dokázal dvakrát prosadit a potvrdil roli „žolíka“ z přechozího utkání.

Pokud by týnečtí dokázali pokračovat ve výkonech z posledních dvou utkání, zajisté by to bylo o velký kus veselejší.

V příštím kole zajíždí A mužstvo k utkání do Dolních Kralovic, a to v sobotu 15/10/2022, začátek 15:30 hod.