FK TÝNEC NAD SÁZAVOU A – SOKOL MEZNO 5:1

Utkání slibovalo solidní podívanou, dosavadní lídr soutěže během poslední dvou sezon udělal výrazný fotbalový posun a prezentuje se kombinační a rychlou hrou. To se potvrdilo i na hřišti, hrálo se v tempu, po zemi a oboustranně vyrovnaně téměř po celý první poločas. Přestože týneckým chybělo několik hráčů, kteří odpadli ze zdravotních důvodů těsně před zápase nebo i v jeho průběhu, dařilo se díky širšímu kádru místa kvalitně obsadit. V závěru prvního poločasu si naši hráči vytvořili tlak, ze kterého vzešly první přesné zásahy, nejprve se po odraženém míči dostal před brankaře J. Stibůrek a poslal Týnec do vedení, o pár minut později pak po pěkné kombinaci ve vápně uklidil s pomocí teče míč do sítě J. Horký. Ještě do poločasu ale soupeř hned po rozehrávce a přímočaré kombinace snížili na 2:1.

Druhý poločas vyšel lépe týneckým hráčům, ti měli více ze hry a pracovali dobře jak v defenzivě, tak i dopředu, což se podařilo přeměnit v další branky, když se rozmezí patnácti minut prosadili postupně J. Jordan, J. Horký z penalty a K. Laurich. Protože žádná další z vypracovaných příležitost již neskončila za zády brankaře, skončilo utkání jednoznačným výsledkem 5:1.

Sestava: J. Oršl- F. Tuška (46. min. M. Povolný), M. Štamberský, R. Kavoň, O. Vašák – D. Šejstal, T. Nikrmajer, J. Stibůrek – J. Jordan (85. min. Š. Petrášek), R. Žarnecki (31. min. K. Laurich), J. Horký (62. min. O. Stejskal)

Střelci: J. Stibůrek (39. min), J. Horký (42. min + 63 min – pen.) , J. Jordan (50 min), K. Laurich 64. min) – T. Mazour (43. min)

V sobotu 30.9.2023 zajíždí A mužstvo k utkání se soupeřem Jawa Divišov, začátek utkání 16 hod.