FK TÝNEC NAD SÁZAVOU A – SOKOL JANKOV 5:3

Poslední mistrovské utkání sezony 2022/2023 na domácím stadionu V Náklí mělo před sebou A mužstvo, které hostilo třetí celek tabulky, Sokol Jankov. Hostujícímu týmu se bodově více dařilo v podzimní části, naši hráči se naopak vrátili zpět ke svým standardním výkonům teprve na jaře.
I v tomto utkání bylo velice důležité bodovat, protože postavení týmu v tabulce není i přes sérii vítězství stále dobré, tabulka je poměrně vyrovnaná, a tak nezbývá než bojovat až do úplného konce.

Trenér týneckých J. Horký neměl do zápasu k dispozici brankaře J. Oršla, stále zraněného V. Vavreka ze záložní řady a z obrany chyběli M. Povolný a R. Kavoň, kterému se v posledních zápase herně dařilo. Do sestavy se naopak po menším zranění vrátil J. Linhart a po dlouhé pouze sbírá prví minuty na hřišti také O. Vašák. Na stoperské dvojici opět muselo dojít ke změně, tyto pozice se v našem týmu na jaře kvůli absencím po zranění točí nejvíce ale i tentokrát se týnečtí se zásahem do sestavy vypořádali.

Od prvních minut měli navrch domácí, kteří se snažili rychle vstřelit první branku. Hosté se tak museli soustředit spíše na obrannou fázi a zpočátku tedy ani neohrožovali branku našeho mužstva, kterou hájil L. Koukol. Naši hráči si dokázali vypracovat celou řadu střeleckých příležitostí i možností ke skórování, a to zejména po krásných kombinačních akcích až do pokutového území. Hostující brankař Malík ale vytáhnul několik dobrých zákroků a za svá záda v prvním poločase nakonec pustil „pouze“ zakončení J. Jordana a po něm dvakrát rozvlnil síť J. Vavrek. Branek však mohlo padnout í více,  ale bohužel se nepodařilo překonat golmana hostí nebo střelám chybělo pár centimetrů, což týnecké mohlo nakonec ještě hodně mrzet. V první pětačtyřicetiminutovce soupeř z Jankov korigoval výsledek jednou brankou, když využil nekoncentrovanost našich hráčů při zahrávání standardní situace a při úniku 3 na jednoho se brance dalo stěží zabránit.

Druhý poločas začal v podobném duchu jako první a již po pěti minutách hry upravoval rychlík J. Jordan svým druhým golem na 4:1. Naše mužstvo za tohoto stavu soustředilo už spíše na rozehrávku ze zadu, aby získalo po zmíněných změnách větší jistotu a to se i dařilo. Z těchto postupných rozehrávek pak ofenzivní hráči vyráželi k útokům. Po 20 minutách hry  však naše hra upadla do značné pasivity a soupeř týnecké zatlačil do hluboké defenzivy. Dobře posouval míč, roztahoval hru a tvořil si dobré střelecké příležitosti, což později dokázal přeměnit ve dvě branky a snížil na 4:3. To byly minuty, kdy naše hráče mohla nejvíce mrzet řada neproměněných tutovek, hra byla hodně nervózní a vypjatá. V této fázi naše snažení nejvíce oživil technicky vybavený O. Stejskal, který opět motal nohy soupeřovým hráčům a tlačil se do zakončení. V závěru pak předvedl další solo sprinterský únik s míčem J. Jordan, s přehledem se trefil do sítě a pečetil tím další vítězství pro týnecké barvy.

STŘELCI: 15. Jordan Jakub, 20. Vavrek Jakub, 41. Vavrek Jakub, 49. Jordan Jakub, 93. Jordan Jakub – 35. Boťa Josef, 74. Bartůněk Tomáš, 79. Svoboda Martin

V sobotu 10.6.2023 od 17 hod. nastoupí A mužstvo k utkání proti SK Chocerady na hřišti soupeře.