FK TÝNEC NAD SÁZAVOU A – SK PYŠELY 2:1

První body a první vítězství si v jarní části sezony připsalo A mužstvo, které doma v utkání s vypjatým závěrem přetlačilo SK Pyšely 2:1. Hosté se prezentovali svou klasickou tvrdší hrou a spíše odkopáváním míče směrem dopředu, než fotbalovější kombinací, o kterou se nažilo naše mužstvo. To mělo tentokrát k dispozici Jordana, kterého bylo možné vysílat do sprinterských soubojů, které pyšelští likvidovali téměř výhradně jen za cenou faulů, kolikrát i nepříliš vybíravých, především ze strany veterána na pozici stopera. Paradoxně však šli do vedení hosté, když po jednom z obranných odkopů nechala naše obrana za zády útočícího hráče, který samostatný únik s přehledem uklidil do sítě.

Hned po změně stran však přišel obrat, obdobně jako v předchozím domácím utkání s Pravonínem. Nejprve si ve 48. minutě utkání soupeř srazil míč do vlastní branky po rohovém kopu a bylo srovnáno. O pár minut později se probojval dopředu Šejstal, vyslal do zakončení Jordana a ten se nemýlil a obrátil vývoj utkání ve prospěch týneckých. Závěr utkání byl poměrně nervózní, k vidění bylo několik ostřejších zákroků, strkanice, několik karet, ale pro naše barvy vše dopadlo dobře. Do hry se také postupně zapojili hráči, kteří by již mohli pomalu opustit marodku a měli by být tak už brzy plně k dispozici.

Sestava: J. Oršl – M. Štamberský, R. Kavoň, J. Stibůrek (81. min J. Linhart), Š. Petrášek (83. min. O. Stejskal) – T. Nikrmajer, D. Šejstal, N. Dostál (73.min. J. Šifra) – V. Vavrek (89. min. A. Mikunda), K. Laurich, J. Jordan (90. min. R. Žarnecki)

Branky: vlastní (48. min), J. Jordan (52. min)

V neděli 21/04/2024 od 17:00 hod. zajíždí A mužstvo k utkání se soupeřem Sokol Mezno.