FK TÝNEC NAD SÁZAVOU A – SK CHOCERADY 3:2

Vítězně vstoupilo do nového soutěžního ročníku A mužstvo, které si v domácím prostředí poradilo s celkem SK Chocerady a po těsném jednobrankovém vítězství bralo tři body.

Do utkání mužstvo nastoupilo s vynucenými změnami, když byl kvůli zranění ze hry středopolař J. Šifra a k dispozici nebyl ani druhý tvůrce hry T. Nikrmajer, který se k týmu vrátil po ročním hostování ze Sokola Nespeky (krajský přebor). Stoprocentně nebyl připravený ještě ani F. Tuška, který podával celé jaro solidní výkony, ale v průběhu letní přípravy se zranil a na marodce dále zůstává V. Vavrek.

Ve středu zálohy tak nastoupil D. Šejstal, který dopředu dobře pracoval a z pozice defenzivního záložníka pomáhal s rozehrávkou J. Horký. Plusem do nové sezony je pak návrat M. Štamberského, který by měl opět spolehlivě plnit roli jednoho ze dvou stoperů.

Hosté začali aktivně a hned po úvodním hvizdu šli dlouhým pasem do útoku. Přesné a rychlé centry za obranu jsou silnou zbraní choceradských, kteří takto využívají silově a rychlostně dobře vybavené střelce. Svou hrou patří Chocerady jistě k nejlepším mužstvům v soutěži, a to soupeř dokazoval po celé utkání, když zadní řada týneckých musela hasit množství průnikových přihrávek a dobrých pasů.

Až do poloviny prvního poločasu se čekalo na první branky. Po pěkných kolmicích od D. Šejstala se prosadil nejprve K. Laurich a následně přesně zamířil J. Jordan, který opět řádně zaměstnával obranu hostů. Chocerady však po nacvičeném signálu z rohového kopu rychle snížili, těsně před koncem poločasu ale navýšil vedení týneckých J. Stibůrek, který přímo z rohového nachytal brankaře hostí střelou na vzdálenější tyč.

Druhý poločas poznamenalo několik ostřejších zákroků, zranění ale i verdikty hlavního arbitra, který až po opakovaných upozorněních a po konzultacích s kolegy na lajně svá rozhodnutí správně přehodnotil. Hráčům dávalo zabrat také počasí, a tak byl především závěr utkání značně hektický. Hosté se tlačili za vyrovnáním, místy si vytvořili solidní tlak  a to í kvůli další nuceným změnám v zadních řadách, ze kterých vypadl pro zranění J. Horký a snížili na rozdíl jediné branky. I týnečtí měli několik stoprocentních příležitostí ke skórování, zejména po brejkových situacích, ale J. Vavrek nepřekonal golmana nebo střelu zastavila branková konstrukce, a tak utkání skončilo po vypjatém závěru šťastně pro domácí modrobílé barvy.

 

Sestava: J. Oršl – M. Povolný, J. Linhart, M. Štamberský, O. Vašák (61. min. R. Žarnecki) – J.Horký (61. min. O. Stejskal) , J. Stibůrek. D. Šejstal – J. Jordan (53. min Š. Petrášek) , J. Vavrek (90. min. F. Tuška) , K. Laurich

 

Střelci: K. Laurich (22. min),  J. Jordan (24. min), J. Stibůrek (40. min) – V. Filip (29. min) , Š. Mařinec (75. min.)

 

V sobotu 26.8 od 17 hod.  hostí A mužstvo na domácím stadionu V Náklí Sokol Vrchotovy Janovice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *