FK BUDENÍN – FK TÝNEC NAD SÁZAVOU B 0:5

Do jarních bojů vstoupilo v kategorii dospělých jako první B mužstvo, které zajíždělo k mistrovskému utkání do Budenína. Přestože rezerva sehrála jedno přátelské utkání, příliš jsme nevěděli, co na hřišti očekávat za výkony, protože zimní příprava nebyla zcela optimální. Neznámou byl také soupeř i jeho hrací plocha a její kvalita po zimě.

Na menším hřišti, které nám příliš nevyhovuje, se prvních 20 minut hrála značně nervózní, nepřesná a nefotbalová hra. Bylo vidět, že jde o první utkání, pro některé i první sportovní výkon po zimní přestávce a nerovný terén kvalitě hry také evidentně neprospěl. Naše mužstvo se trápilo, i když převzalo iniciativu a dobývalo branku soupeře. Vysvobození a větší klid na kopačkách přinesla až první přesná trefa, která přišla již v prvním poločase. Soupeř poté působil spíše odevzdaným dojmem, a tak více než obraz hry můžeme ocenit alespoň přínos nové jarní posily a navrátilce Radka Skály a také účast dorostenců, pro které šlo o první start mezi muži. Zároveň pak také fakt, že se tým sešel v hojném počtu a byla tak možnost začít pracovat na zlepšování výkonů.

V dalším průběhu zápasu B mužstvo rozvlnilo síť soupeře ještě čtyřikrát, a tak si po brakách Kalfase, Vrabce (2x), Vašáka a Ťažkého připsalo do tabulky další tří body za vítězství.

V neděli 03/04/2022 od 16:30 hod. hostí B mužstvo na stadionu V Náklí v Týnci nad Sázavou soupeře TJ Neveklov B.