Domácí turnaj mladší přípravky

Máme za sebou poslední domácí turnaj v podzimní části. V neděli 22.10. jsme pořádali turnaj OP mladší přípravka skupiny D na našem domácím hřišti FK Týnec nad Sázavou.

Před začátkem turnaje trenéři nabudili své svěřence, aby soupeřům ukázali, kdo je tady doma a šli za výhrou v celém turnaji bez ztráty kytičky. A zároveň aby si hru pořádně užili a hráli tak jak na trénincích.

Hned prvním soupeřem na turnaji byl tým FK Benešov a bylo vidět, že si kluci vzali slova trenérů k srdci, hodně na sobě zapracovali a rvali se jako lvi. A i přesto že zápas byl vyrovnaný do posledních chvil přetavili to naši kluci ve výhru 4:3.

Poté následoval zápas proti celku Sokol Nespeky. Na našich “Bizonech” bylo v tomto zápase vidět, že mají domácí půdu pevně v nohách. I přes nepatrné chybičky v obranné části hry bravurně zvládli tento druhý zápas výhrou v poměru 6:0.

Třetím soupeřem na turnaji byl celek SK Votice a opravdu to byl zápas, kterému nic nechybělo a jako obvykle to bylo velmi vyrovnané utkání. Na našich fotbalistech se projevila i menší únava, ale i tentokrát hráli kluci týmově a bojovali ze všech sil. Bohužel se nepodařilo proměnit některé šance. A proto zápas skončil naší porážkou 2:4.

Před posledním zápasem, co nás na turnaji čekal s týmem Sokol Maršovice se naši lehce posilnili malou svačinkou, která byla připravena pro všechny hráče na turnaji. Svačinku pro děti připravili rodiče a trenéři našeho týmu, za což jim moc touto formou děkujeme. Po této svačince nám kluci slíbili, že poslední zápas půjdou jednoznačně vyhrát.

Ihned po začátku hry, hráli kluci velmi dobře, týmově si přihrávali, měli zajištěnou nepropustnou obranu, účinné rychlé protiútoky s velmi přesným zakončením. Touto souhrou padal do branky soupeře gól za gólem. Nakonec to skončilo výhrou 10:1. V turnaji náš tým obdržel nejméně branek ze všech týmů což jen podtrhuje, že kluci mákli na obraně a hrají více týmově. Bohužel se nám celý turnaj vyhrát nepovedlo, ale předvedená hra našich fotbalistů je dobrým příslibem do dalších zápasů, co nás budou čekat. 😉 ⚽️⚽️

Výsledky:

FK TÝNEC NAD SÁZAVOU  4   :    3       FK BENEŠOV
SOKOL NESPEKY  0  :   6      FK TÝNEC NAD SÁZAVOU
FK TÝNEC NAD SÁZAVOU  2  :   4      SK VOTICE
SOKOL MARŠOVICE  1  :  10     FK TÝNEC NAD SÁZAVOU

 

 

 

 

 

Komentáře k “Domácí turnaj mladší přípravky

  1. Večer 24.10. jsem v Týnci v příjemné atmosféře absolvoval věcnou debatu mezi komisí mládeže OFS a přítomnými trenéry dětí a mládeže právě z Týnce a z okolí. Všichni se vyjadřovali v tom smyslu, jak jim záleží na rozvoji fotbalu, jak je důležité chápat potřeby dětí, když se fotbalu učí. A že, bohužel, u trenérů jiných klubů jsou stále ještě svědky jejich tlaku na výsledky, nikoliv o ten fotbalový rozvoj. Po přečtení tohoto článku přemýšlím, co si mám o těchto názorech myslet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *