A tým Uhlířské janovice – FK Týnec nad Sázavou 2:1

UHLÍŘSKÉ JANOVICE – TÝNEC NAD SÁZAVOU 2:1

Na těžkém terénu se hrál vyrovnaný zápas. Domácí hrozili po dlouhých nakopávaných míčích za obranu, hosté kombinovali, ale byl na nich vidět začátek jarní části sezony. První zahrozili Týnečtí, když po rohu Radačovského vyrazil hlavičku Štamberského s námahou brankář. Ve 13. minutě ale na druhé straně Marek využil rozhozené hostující obrany a otevřel skóre. Následně domácí dvakrát orazítkovali tyč (z dvaceti metrů a hlavičkou po standardní situaci). Ve 27. minutě se již radovali, když po nákopu za obranu poslal míč do sítě Vedral – 2:0. Ve 33. minutě mohl snížit Stejskal, ale brankář ránu vyrazil.

Do druhé půle nastoupili Týnečtí se snahou, co nejdříve vstřelit kontaktní gól. Podařilo se jim to až v 69. minutě Stejskalem po Petráškově přihrávce. Hosty gól nakopl a snažili se vyrovnat, zvláště když byl domácím vyloučen Jelínek za plivnutí na brankáře Koukola. Jenže za deset minut se stav hráčů na hřišti vyrovnal, když byl vyloučen po druhé žluté kartě Radačovský. Vzápětí nakopl Koukola Randlíszek a šel se také sprchovat. Přesilovku v nervózním závěru již Týnec nevyužil.

„Janovičtí byli bojovnější, agresivnější, zarputilejší a hlavně zodpovědnější vzadu, než my. Asi po zásluze vyhráli, ve druhé půli jsme si vytvořili jen jednu brankovou příležitost, tak jsme neměli z čeho dát vyrovnávající gól,“ posteskl si po porážce kouč Týnce Miroslav Bubeník.

Branky: 13. Marek, 27. Vedral – 69. Stejskal. Rozhodčí: Chládek. ŽK: 2:4. ČK: 73. Jelínek, 85. Randlíszek – 84. Radačovský. Poločas: 2:0.

Týnec: Koukol – Stibůrek, Klubal, F. Kopta, Kavoň (55. V. Vavrek) – Petrášek, D. Kopta, Štamberský, Radačovský, Stejskal – Horký