A tým Sokol Pravonín – FK Týnec n/S 4:1

PRAVONÍN – TÝNEC NAD SÁZAVOU 4:1

Pravonín zažil vítěznou sobotu. Mladší i starší žáci, sdružení s Kondrací, dopoledne shodně vysoko vyhráli obě svá utkání a odpoledne příjemně překvapili i hráči A týmu. Do Pravonína zavítal favorizovaný Týnec nad Sázavou, který nečekaně sestoupil z krajské soutěže. Těžký soupeř, který zatím svoje zápasy přesvědčivě vyhrál. Domácí byli hodně motivovaní dokázat, že i oni mohou hrát se zkušenějším týmem vyrovnanou partii. Od začátku Týnec vlétnul do hry s plným nasazením, hrál rychle, po stranách a pravonínští jenom s velkým štěstím neinkasovali. Obzvláště v 5.min po jedné z rychlých akcí ze strany a přesném centru do malého vápna, který zakončil hostující útočník trefou do tyče. Poté se domácí „probudili“ a dostali se do hry. Přidali hodně na důrazu a přidali i přesnou kombinaci. Odměnou byla první krásná branka L. Vlasáka ve 24. minutě, kdy po zatažení po straně D. Červeňákem, vrácení přihrávky na Mar.Sibala, který rychle přihrál L. Vlasákovi a ten z 22 metrů tvrdou placírou trefil přesně pod víko branky, brankář neměl šanci – 1:0.

Zaskočení hosté inkasovali ještě ve 32. minutě. Po standardce se k odraženému míči dostal J. Kodeda a z hranice vápna se přesně trefil k tyči – 2:0. Hosté zabrali a do konce poločasu domácí dost přehrávali, hlavně ve středu zálohy. Domácí nestačili se soupeřem běhat, prohrávali souboje a jenom se štěstím a dobrými zákroky brankáře D. Doškáře přečkali tlak soupeře.

Druhá půle začala také územní převahou Týnce, ale chybělo přesné zakončení. Střely míjely branku a nebo byl na místě domácí brankář, který měl na udržení skóre velkou zásluhu.

Domácí obětavě bránili a podnikali rychlé kontry. Zahrozili i několika standardkami, ale bez přesného zakončení. Týnec taky zahrával dostatek přímých kopů, ale obrana byla pozorná a až na pár chyb v první půli zahrála výborně. Gól do domácí sítě visel ve vzduchu, ale asi klíčový moment nastal, když střídající Mich. Sibal, svým důrazem přehrál stopery Týnce a samostatný nájezd proměnil v 76. minutě přesnou střelou k tyči – 3:0. Hostům ještě vykřesal nějakou naději po nedorozumění obrany v 81. minutě Znamenáček, který obstřelil vybíhajícího brankáře – 3:1.

Domácí pečlivě bránili a vrhali se do nebezpečných brejků. Nejprve dosáhli branky , která nebyla pro ofsajd uznána, ale pak přidali gól v 85. minutě, po přesném trestném kopu D. Červeňáka ,který zakončil hlavou L.Vlasák – 4:1. Celkově bylo skóre pro hosty kruté, měli územní i herní převahu, ale zvítězila domácí bojovnost a mimořádná produktivita v zakončení. Domácí podali tentokrát výborný kolektivní výkon a každý včetně náhradníků vložil do utkání všechno. Před početnou diváckou kulisou se odehrál v této soutěži mimořádně kvalitní zápas.

Branky: 24. a 85. L. Vlasák, 32. J. Kodeda, 76. Mich. Síbal – 81. R. Znamenáček. Rozhodčí: Malý. ŽK: 1:3. Diváci: 50. Poločas: 2:0.

Pravonín: Doškář – Kotek, Hoch, Lejček, Kodeda (70. Turek), Babický, Vlasák, Brzek (81. Kůžel), Červeňák, Hrubeš (64. Mich. Síbal), Mar. Sibal (86. Vít).
Zdroj: https://benesovsky.denik.cz/fotbal-okres/postupice-si-zastrilely-vrchotovy-janovice-predvedly-obrat-20180911.html

Okresní přebor Ferdinand

Pravonín , 50 diváků | Rozhodčí: Malý Jiří, Macháček Martin, Cigler Jaroslav

TJ Sokol Pravonín : FK Týnec nad Sázavou z.s. 4:1 (2:0)

STŘELCI: 24. Vlasák Libor, 32. Kodeda Jan, 76. Síbal Michal, 85. Vlasák Libor – 81. Znamenáček Radek
TJ SOKOL PRAVONÍN
# P JMÉNO ŽK ČK
1 B Doškář Daniel
2 N Kotek Luboš
3 N Hoch Michal
4 N Lejček Jakub 5
5 N Kodeda Jan 70
7 N Babický Tomáš
8 N Vlasák Libor [K]
9 N Brzek Václav 81
10 N Červeňák Daniel
11 N Hrubeš Vít 64
12 N Sibal Marek 86
NÁHRADNÍCI
6 N Vít Jan 86
13 N Kůžel Miloš 81
14 N Síbal Michal 64
15 N Turek Štěpán 70
17 B Janáček Miloš

FK TÝNEC NAD SÁZAVOU Z.S.

# P JMÉNO ŽK ČK
29 B Koukol Lukáš
2 N Petrášek Šimon 73
3 N Štambeský Marek
4 N Havelka Michal 73
5 N Znamenáček Radek 58
6 N Kopta Filip
7 N Vavrek Jaroslav [K] 69 46
8 N Horký Jakub
9 N Vavrek Jakub
10 N Stibůrek Jan 15 83
11 N Skalický Matěj 46
NÁHRADNÍCI
1 N Dvořák Denis
12 N Povolný Marek 73
13 N Chrpa Martin 46
14 N Nikrmajer Tadeáš 46
15 N Unger Richard 73
16 N Hruška Martin 83
TÝM STŘELEC BRANKY DRUH GÓLU ČAS
TJ Sokol Pravonín Vlasák Libor Branka 24
FK Týnec nad Sázavou z.s. Znamenáček Radek Branka 81
TJ Sokol Pravonín Kodeda Jan Branka 32
TJ Sokol Pravonín Síbal Michal Branka 76
TJ Sokol Pravonín Vlasák Libor Branka 85

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *