A tým Sokol Maršovice – FK Týnec nad Sázavou 0:2

Horký sežehl Maršovice

Maršovice – Okresní derby ve fotbalové I. B třídě skončilo výhrou Týnce nad Sázavou v Maršovicích, když zápas rozhodl dvěma trefami Horký a zkazil tak radost domácímu kouči Žížalovi, který v Týnci prožil několik fotbalových let.

dnes 13:04

SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Pavel Šimáček

MARŠOVICE – TÝNEC NAD SÁZAVOU 0:2

Za krásného jarního počasí a před početnou diváckou kulisou začali lépe domácí a hned mohli jít do vedení, ale Žížalovo sólo zlikvidoval Koukol. Vzápětí domácí útočník zamířil ze skrumáže těsně vedle pravé tyče týnecké branky a Laurich nedosáhl na přízemní přihrávku M. Haška. „Mohlo být po utkání, ale zklamal mě útočník,“ narážel na dvě loženky svého syna Pavla, trenér Maršovic Jaroslav Žížala a povzdechl si: „Nedal by gól, ani kdybychom hráli do rána.“

V 10. minutě přišla první šance hostí, když míč z brankové čáry za již překonaným Pechačem vykopával Bartoš. Do vedení se dostali Týnečtí v 17. minutě, když penaltu nařízenou za faul Bartoše na unikajícího Stejskala proměnil Horký. Ve 27. minutě zahrávali hosté rohový kop a ve strnulé domácí obraně se dokázal protlačit ke gólu opět Horký. „Po hrubé chybě, která skončila penaltou, jsme se začali trápit, vázla nám kombinace a po rohu dostali druhý gól,“ posteskl si kouč Maršovic.

Ve 35. minutě zahrával po faulu na Žížalu přímý kop M. Hašek a míč z jeho kopačky jen těsně minul pravou tyč týnecké branky. Pět minut před koncem poločasu odcentroval zprava D. Kopta, ale s hlavičkou Vavreka, mířící doprostřed branky, si Pechač poradil. V samém konci první půle zahrávali domácí v krátkém sledu tři rohové kopy, ale vytěžili z nich pouze šanci Brabence, kterou týnecká obrana odvrátila.

Z neurovnaného začátku druhé pětačtyřicetiminutovky stojí za zmínku pouze střela Horkého z velkého úhlu, kterému v radosti z hattricku zabránila levá tyč domácí branky. V 66. minutě chyboval Bartoš, ale šanci střídajícího Petráška zlikvidoval domácí brankář. V 75. minutě promáchl před Koukolem vysoký lob od Brabence Žížala a míč skončil za brankovou čarou. V 82. minutě hlavičkoval po rohovém kopu Orsáka těsně vedle pravé tyče týnecké branky R. Hašek. V závěru utkání mířil z přímého kopu nad týneckou branku Žížala, a protože se neujala ani šance Brabence v již nastaveném čase, odvezli si Týnečtí z Maršovic všechny body a zkomplikovali tak domácím cestu za záchranou.

„Ve druhé půli jsme měli mírný tlak, ale bez gólového zakončení, Týnec hru chytře kouskoval a hrál to, co mu při vedení 2:0 stačilo,“ měl jasno Žížala, pro něhož byla porážka krutější, že svoje fotbalové i trenérské časy prožíval v Týnci: „Byli jsme na ně připravení dobře, hráli to, co jsme očekávali, ale zradila nás koncovka. Týnec prostě dokázal svoje šance proměnit, my ne.“

„Teď mi říkají velmistr,“ smál se dobře naladěný kouč Týnce Miroslav Bubeník a zhodnotil zápas po výhře v Maršovicích, kde jen tak někdo nevyhrává: „Zasloužená výhra. Po celý zápas jsme byli fotbalovější, i když nám v určitých fázích dělal problémy nerovný terén. Po dvou prohrách doufám, že nás vítězství nakopne k dalším dobrým výkonům a výsledkům.“

Branky: 17. (z PK) a 27. Horký. Rozhodčí: Mucha. Poločas: 0:2.

Maršovice: Pechač – Řezníček, Bartoš, Kopka, Zderadička – Matěj Hašek, Brabenec, Orsák, Šach (83. Jamrich) – Žížala, Laurich (63. R. Hašek).

Týnec: Koukol – Stibůrek, Klubal (77. Kavoň), Štamberský, F. Kopta – V. Vavrek (63. Petrášek), D. Kopta, Radačovský, Havelka – Stejskal, Horký.