A tým Sokol Jankov – FK Týnec n.S 1-2

JANKOV – TÝNEC NAD SÁZAVOU 1:2

Poslední domácí mistrovské utkání začali domácí hráči z Jankova náporem a hned v úvodu si vypracovali dvě šance, které se nepodařilo Svobodovi proměnit, kdy mu v tom zabránil vynikajícími zákroky brankář hostů Dvořák. A tak se pomalu osmělovali hosté a postupně začali vyrovnávat hru. Na rozdíl od domácích hosté druhou šanci proměnili v úvodní branku, kdy po hezké kombinační akci zakončil Skalický – 0:1. Od této vstřelené branky dostali hosté klid na kopačky a většinu poločasu kontrolovali. Domácí přesto dostali v 30. minutě šanci na srovnání, kdy po faulu na Zacha kopali penaltu. Podruhé však ukázal své schopnosti brankář Dvořák, který střelu Ždycha chytil.

Druhý poločas začal v daleko volnějším tempu a hosté většinu hry s přehledem kontrolovali. Podnikali do domácí obrany nebezpečné rychlé protiútoky. Ty však ztroskotávaly na finálních přihrávkách a též dobře chytajícím domácím brankáři Málkovi. Domácí většinou hrozili z centrů a zakončení Svobody, ale toho ve dvou případech opět vychytal nejlepší hráč na hřišti Dvořák. A když už byl překonán, tak mu pomohla tyč.

Tyč však zazvonila dvakrát i na druhé straně. V 85. minutě se konečně povedlo hostů dotáhnout rychlý brejk a Krejčí zvýšil na 0:2. Domácím se však o 3 minuty povedlo zápas zdramatizovat, kdy po rohu a závaru prostřelil vše před sebou Svoboda – 1:2. V hektickém závěru dostali domácí již v nastavené době velkou šanci vyrovnat, a to v podobě druhého pokutového kopu, který však jako ten první zlikvidoval Dvořák. A tak si tři body zaslouženě odvezli dobře organizovaní hosté.

Branky: 88. M. Svoboda – 19. M. Skalický, 85. M. Krejčí. Rozhodčí: Staško. ŽK: 1:3. Diváci: 100. Poločas: 0:1.

Jankov: Málek – Čermák, Brabenec, Peroutka, Vrzal, Zach, Svoboda, Jonszta (33. Špaček, 75. Hameršmíd), Skála, Ždych, Zajíc.

Týnec: Dvořák – Petrášek, Štambeský, Stibůrek, Kopta, Horký (43. Krejčí), Nikrmajer, Kavoň, Skalický, Unger (84. Havelka), Povolný.