A Tým Průhonice – FK Týnec nad Sázavou 1:1 (4:5 PK)

Týnec pobral na závěr podzimu dva body

Průhonice – Na závěr podzimní části fotbalové I. B třídy, skupiny D, pobral Týnec nad Sázavou dva body, když po penaltovém rozsřelu vyhrál na hřišti Průhonic.

PRŮHONICE – TÝNEC NAD SÁZAVOU 1:1 PK 4:5

Ve vyrovnaném prvním poločase se mužstva snažila kombinovat, ale zhoršující se terén jim znemožňoval přesnost. V první příležitosti se v 19. minutě objevil týnecký D. Kopta, ale po Radačovského trestném kopu, minul branku. Vzápětí se již hostům zadařilo, když po přihrávce D. Kopty pronikl do vápna Horký a chytře na přední tyč otevřel skóre – 0:1. Jenže ve 33. minutě ztratili Týnečtí míč na půlce a samostatný únik Brázda proměnil – 1:1.

Ve druhé půli již kralovali na hřišti hosté a na těžkém terénu solidně kombinovali. Domácím začaly docházet síly a hráli jen na brejky. Jenže Týnečtí žádnou příležitost neproměnili. A když po závaru Kavoňovu střelu vykopl gólman na roh, po jeho zahrání a trmě vrmě, nedopravil nikdo míč do průhonické sítě a dorážku dalekonosné střely Stejskala z dálky vyraženou brankářem poslal D. Kopta vedle, šlo se do penaltového rozstřelu. Ten Týnečtí umí, když počtvrté (třikrát v přípravných turnajích a jednou v mistráku) všech pět penalt proměnili. A když domácí v první sérii přestřelili, získal Týnec druhý bod.

„Po zásluze jsme získali dva body, když jsme ve druhé půli byli silnější v kombinaci a vytvořili si víc brankových příležitostí,“ byl spokojený kouč Týnce Miroslav Bubeník a dodal na adresu soupeře: „Průhonice mají kvalitní tým, hlavně doma jsou nebezpečné.“

Branky: 34. Brázda – 21. Horký. Rozhodčí: Koleček. Poločas: 1:1.

Týnec: Dvořák – Stibůrek, Klubal, Štamberský, F. Kopta – Petrášek (67. Vosička), D. Kopta, Radačovský, Kavoň – Horký, Stejskal.