A tým Mezno – FK Týnec n/S 3:6

MEZNO – TÝNEC NAD SÁZAVOU 3:6

Utkání ze špičky tabulky začalo ve velmi vysokém tempu. V 9. minutě se po rohovém kopu odraženého míče zmocnil domácí stoper David Růžička a propálil vše, co stálo v jeho cestě – 1:0. Hosté se však velmi rychle otřepali, když v 17. minutě přízemní střelou srovnal stav Jakub Horký – 1:1. Jen tři minuty poté poslal Filip Kopta Týnec do vedení dalekonosnou střelou na zadní tyč – 1:2. Domácí po rychle inkasovaných gólech ztratili sebevědomí a klid na míči. Ve 27. minutě, po nedorozumění obrany mezenských skóroval Tadeáš Nirkmajer – 1:3. Domácí mladý tým se nemohl vymanit z Týneckého tlaku, což vyústilo v další gól hostujících, kde nechytatelnou pumelicí vsítil gól Matěj Skalický. Díky velmi nevydařené desetiminutovce domácích šel po první půli Týnec nad Sázavou do šaten s pohodlným náskokem 4:1.

Do druhého poločasu domácí vběhli s velkým odhodláním a hlubokým presingem, za účelem co nejrychleji smazat gólové manko. V 50. minutě byli diváci svědkem krásného sprinterského souboje mezi rychlonohým Martinem Pincem a hostujícím kapitánem Janem Stibůrkem. Tento souboj vyšel lépe pro domácího krajního záložníka, když byl faulován ve vápně zmiňovaným kapitánem hostů. K pokutovému kopu se postavil aktér prvního gólu David Růžička a bohužel pro domácí poslal střelu do brankáře Dvořáka, který vyrazil na roh. David Růžička se z neproměněné penalty nesesypal a ihned z rohu hlavou skóroval – 2:4. Pár minut poté Jaroslav Volalík vsítil krásný gól do prázdné brány po centru Davida Kubece – 3:4.

Domácí pohlíželi po vyrovnání, místo toho však inkasovali zbytečný gól po nedorozumění obrany domácích, když skóroval opět Jakub Horký – 3:5. Konečný stav 6:3 korigoval Šimon Petrásek hlavou. Ač šlo o velmi vyrovnané utkání, Týnec nad Sázavou ukázal kvalitu v zakončení a trestání chyb domácích, což posunulo tým v honbě za prvním příčkou tabulky, kterou sdílí o skóre s Olbramovicemi.