A tým FK Týnec n/Sáz. -Zruč nad Sázavou 1:3

Týnecký hrad padl

Týnec nad Sázavou – Fotbalisté Týnce nad Sázavou po parádním začátku v I. B třídě, dvakrát za sebou prohráli, naposledy doma se Zručí nad Sázavou a jsou na třetím místě.

TÝNEC NAD SÁZAVOU – ZRUČ NAD SÁZAVOU 1:3

Do utkání vstoupili Týnečtí špatně a v 17. minutě prohrávali 0:2. Nejprve potrestal laxní přístup Dos Reis a poté K. Petrů dorazil do sítě míč vyražený Koukolem. Domácí se nemohli dostat do utkání, kazili i jednoduché míče a hosté mohli navýšit skóre, ale útok dva na jednoho špatně vyřešili. Po půlhodině začali hrozit i Týnečtí, ale Radačovského střelu vyrazil Cudlín na roh a po jeho zahrání vyrazil gólman konečky prstů i ránu Horkého. Střela Kavoně z hranice šestnáctky se odrazila od břevna na čáru a do hřiště.

Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivně. Horký nejprve nastřelil obrovité tělo Cudlína, aby vzápětí již po přihrávce V. Vavreka týnecký útočník skóroval. Jenže za chvíli prošel středem hřiště Zeman a střelou z 22 metrů vsítil třetí gól Zruče. Další šance domácích, především Horkého, zůstaly neproměněny a tak Týnec poprvé v sezoně doma padl.

„Utkání jsme si prohráli sami vlastním přístupem na začátku zápasu. Když už se zdálo, že po snížení, skóre otočíme, dostaneme laciný gól z dálky. I poté jsme měli dost šancí zápas zdramatizovat, ale buď jsme netrefili bránu, nebo nás vychytal dvoumetrový Cudlín,“ posteskl si po zápase kormidelník Týnce Miroslav Bubeník a dodal: „Někteří hráči nastupují do zápasu se zraněními (Koptové, Stejskal) a nebo se v průběhu zápasu zranili (J. Stibůrek, V. Vavrek). Na další zápasy ale již bude gólman Dvořák a snad už nebudeme dostávat tolik branek.“

Branky: 48. Horký – 5. Dos Reis, 17. K. Petrů, 49. Zeman. Rozhodčí: Stehlík. Poločas: 0:2.

Týnec: Koukol – J. Stibůrek (66. Havelka), D. Kopta, F. Kopta, Klubal – Petrášek, Radačovský, Kavoň, Vosička (46. Stejskal) – Horký, V. Vavrek (82. Linhart).