A tým FK Týnec n/S – Říčany 1:2

Neproměnění dvou penalt v závěru stálo Týnec body

Týnec nad Sázavou – Fotbalistům Týnce nad Sázavou se povedl v závěru zápasu I. B třídy s Říčany husarský kousek, na který ale nebudou hrdí, když za nepříznivého stavu nedali Radačovský a Stejskal penalty. Doma tak přišli po body a z brankáře Hradeckého udělali hrdinu.

TÝNEC NAD SÁZAVOU – ŘÍČANY  1:2

Po ostudném výkonu a debaklu v minulém kole v Mnichovicích, nastoupili domácí do utkání vše napravit. Jenže zůstalo jen u slov. Říčany přijely do Týnce s defenzivní taktikou, bránily od půlky a získané míče rychle nakopávaly dopředu. V 16. minutě se navíc ujaly vedení tečovanou střelou Vojáčka z 22 metrů. Domácí sice měli optickou převahu, ale jen po šestnáctku soupeře. Dočkali se až v 57. minutě, když Nikrmajerův centr poslal hlavou do sítě Petrášek – 1:1. Vzápětí mohli jít domácí do vedení, ale Stejskal po centru Havelky a sklepnutí D. Kopty, napálil míč do tyče. A tak přišel trest. V 80. minutě hostující Pavlíček z ojedinělého odkopnutého míče na půlku Týnce, napálil balón pod břevno domácí branky – 1:2. Vzápětí domácí trenér poslal dopředu mladičkého obránce Skalického, který svým pohybem a nebojácností donutil hosty dvakrát v šestnáctce faulovat (brankář a obránce). Jenže střely z penalty Stejskala i Radačovského brankář Hradecký vychytal, a tak zůstal stav nezměněn.

„Říčany u nás nepředvedly vůbec nic a tak musí odjet domů se čtyřmi góly a ne, že třikrát vystřelí na branku a dají dva góly,“ byl strašně naštvaný a zklamaný po zápase trenér Týnce Miroslav Bubeník a dodal: „Nemá cenu si stěžovat, že nám každý týden někdo schází a stále se točí sestava. Hráči, kteří jsou na hřišti, by měli pro vítězství udělat asi o něco víc. Tentokrát se ani nedá mluvit o smůle, ale spíše o fotbalovém neumění se střelecky prosadit. Nezbývá nám tak hledat chyby jen u sebe a podívat se každý na svůj výkon a přínos pro mužstvo. Neschovávat se a pro vítězství udělat mnohem víc než doposud.“

Branky: 57. Petrášek – 16. Vojáček, 80. Pavlíček. Rozhodčí: Vyhnanovský. Poločas: 0:1.

Týnec nad Sázavou: O. Vašák – Skalický, Klubal (43. Havelka), Stibůrek, Nikrmajer – Štamberský – Petrášek, D. Kopta, Radačovský, F. Kopta – Stejskal.