A tým FK Týnec nad Sázavou – Zvole 2 : 1

TÝNEC NAD SÁZAVOU – ZVOLE 2:1

Zvole pětkrát za sebou vyhrála a aktivně začala i zápas v Týnci, když si ve 12. minutě naskočil na míč po rohu Hala a nedal Vašákovi šanci. Následně domácí gólman chytil dvě vyložené šance hostů a udržel svůj tým ve hře. Týnečtí se po půlhodině probudili. Skála ještě z malého vápna gólmana nepřekonal, ale ve 33. minutě se to již podařilo Horkému, když hlavou z úhlu po centru Víška přehodil brankáře.

Po přestávce se hrálo většinou mezi šestnáctkami. V 73. minutě přišel rozhodující moment, když si na centr Orsáka naskočil Horký a podruhé překonal Kučeru. O chvíli později byl vyloučen domácím po druhé žluté kartě Mach, přesto Týnečtí s vypětím sil výhru uhájili. V závěru byl blízko hattricku Horký, ale z trestného kopu trefil spojnici břevna s tyčí.

„Nehráli jsme tak dobře, jak bych si přestavoval a celý zápas nám chyběl pohyb. Zvole se snažila hrát fotbal a zápas se lámal za stavu 0:1, když měli hosté dvě šance, ale Vašák nás podržel. Navíc jsme utkání dohrávali o deseti, takže za tři body jsem velmi rád,“ oddechl si po zápase hrající trenér Týnce Radek Skála.

Branky: 34. a 73. Horký – 12. Hala. Rozhodčí: R. Jarolímek. ŽK: 4:2.ČK: 77. Mach (T). Diváci: 80. Poločas: 1:1.

Týnec: Vašák – Orsák, D. Kopta, Štamberský, F. Kopta (21. Mach) – Hašek, Stejskal (46. Petrášek), Radačovský (51. Linhart), Víšek (71. Vosička) – Skála (90. Kavoň), Horký.