A Tým Chotýšany – FK Týnec n/S 1:2

CHOTÝŠANY – TÝNEC NAD SÁZAVOU 1:2

Do Chotýšan zavítal druhý Týnec a nutno říci, že konečný výsledek nebyl odrazem postavení v tabulce. Domácí byli prakticky po celý zápas lepším mužstvem. Ovšem zradily je hrubky v obranné činnosti, které dokázali ve dvou případech ze tří hosté využít. Důležité je ale také podotknout, že Týnec byl na Chotýšany především v zadních řadách dobře připravený a nedovoloval svému soupeři vytvořit si mnoho vyložených šancí.

Utkání bylo již od úvodních minut tvrdé a některé zákroky nebyly potrestány tak, jak by měly. Iniciativu měli na svých kopačkách spíše domácí a hrálo se tak víceméně směrem na hostujícího gólmana. Nicméně střely za vápnem se neujímaly. A v největších šancích domácích se ocitl několikrát agilní Hons. Ten ale prokázal spíše nezkušenost v chování se ve vápně, a tak šance brankou neskončily. Za zmínku pak ještě stojí náznak Hocha. Během první půle tedy ani jedno z mužstev žádný gól nezaznamenalo a zdálo se, že utkání rozhodne jediná branka.

Druhý poločas navázal na první. Jenže přišla 55. minuta a vše se otočilo ve prospěch hostí. Aktivní záložník poslal do malého vápna domácích přízemní centr z pravé strany, který do brány doklepl tristně bráněný Nikrmajer – 0:1. Domácí pak rozhodně nesložili zbraně a jali se útočit. A první obrovskou příležitost měl Hoch, když mu M. Říha poslal přízemní centr před zcela prázdnou bránu. Ale útočník místo doklepnutí ve skluzu zvolil spíše pěkný obranný zákrok. Vyrovnání ale přece jen přišlo zanedlouho, když rohový kop kapitána Povolného trkl hlavou do brány A. Korecký – 1:1.

Poté domácím navíc nahrálo vyloučení týneckého Kopty, který zbytečně fauloval na půlce a viděl tak druhou žlutou kartu. Chotýšany cítily vítězství a hnaly se dopředu. Ale například Blažek v dobré pozici přestřelil, nebo Hoch neprostřelil hradbu těl před sebou. Ale pak přišly dvě hrubky v defenzivě a domácí tak Týnci darovali obrovské příležitosti, z nichž tu druhou dokázal využít. Nejprve vykopávající Bejbl poslal míč po zemi pouze na hostujícího útočníka, který se pak řítil sám na bránu a vše musel výborným vyběhnutím hasit gólman Kumšta. V 83. minutě již ale pro domácí přišel smrtící úder. Týnecký hráč dostal opět na pravé straně moře prostoru za přihlížení domácího obránce. Mohl tak v klidu zase poslat přízemní centr do vápna. Zde se zjevil střední záložník Stibůrek a před pohodovým zakončením na 1:2 si mohl ještě uvařit a vypít kávu, nebo přečíst sobotní tisk.

Ve velkém vápně se totiž nepochopitelně nenacházel snad nikdo jiný než on a domácí gólman. Chotýšany tak Týnci nabídly asi nezasloužené vedení a nebylo jim platné ani to, že pak svého soka v závěrečných minutách nepustily ze své poloviny. Týnec se tak vítězstvím dotáhl na lídra z Olbramovic.

Branky: 68. A. Korecký – 55. T. Nikrmajer, 83. J. Stibůrek. Rozhodčí: Rezek. ŽK: 1:3. ČK: 72. F. Kopta (Týn.). Diváci: 80. Poločas: 0:0.

Chotýšany: Kumšta – Š. Korecký, M. Říha, A. Korecký, Hons (63. Blažek), Radosta, Bejbl, Hoch, Vesecký, Povolný, L. Sysel (73. Adam Hanibal).

Týnec: Dvořák – Petrášek (46. Horký), Štambeský, Stibůrek, Kopta, Nikrmajer (80. Havelka), Kavoň, Skalický, Unger (60. Vavrek), Povolný, Krejčí (46. Znamenáček).