SŽ – Týnec nad Sázavou/Pecerady x Nespeky/Čerčany – 1:2 (1:1)

Úplně první utkání starších žáků v letošním ročníku jsme sehráli jako sdružený tým FK Týnec a TJ JAWA Pecerady na domácím hřišti v Týnci proti sdruženému týmu Nespek a Čerčan. Byl to pro většinu našich hráčů úplně první zápas na velkém – dospěláckém – hřišti. Proto jsme byli všichni trochu napjatí, jak si povedeme, obzvláště, když soupeř disponuje v tomto směru podstatně zkušenějšími hráči.

Z první naší akce po pravém křídle jsme se velmi překvapivě ujali vedení, když Otto pěkně zatáhl míč až k téměř k rohovému praporku a parádním centrem našel na zadní tyči připraveného Filipa, který bezvadně levačkou zakončil do odkryté brány. Soupeř byl asi zaskočený a nás to naopak uklidnilo. V prvním poločase jsme sehráli naprosto vyrovnanou partii a k dalším brankám chyběl jen opravdu kousek a trochu lepší cit pro míč a klid v koncovce. Do půle jsme ještě dostali branku po ostré střele, když jsme ztratili míč na pravé straně a Matějovi v bráně míč propadl nešťastně za záda. Ve druhém poločase byl už soupeř o něco lepší, zejména fyzickou kondicí nás hodně převýšil. My jsme se postupně zhoršili v pohybu, nabízení se, přesnosti přihrávek a i chuti něco vymyslet a jít dopředu. Někdy už bylo cítit zbavování se odpovědnosti a zmar. Soupeř po zásluze zvítězil, když se mu podařilo přesně zakončit jeden z mnoha průniků obranou. Naše brejkové akce končili nepřesnými střelami, přihrávkami nebo offsidem.

Své první utkání na velkém hřišti jsme odehráli se ctí a musím všechny kluky pochválit za odpovědný přístup. Děkuji i dvěma posilám z MŽ Jakubovi J. a Lukášovi. Rozhodně se mezi SŽ neztratili. Myslím, že je na čem stavět a poctivým tréninkem můžeme výkon posunout ještě hodně dopředu. Každý má na čem pracovat a myslím, že to ví a většina i ví na čem konkrétně. Vidím rodící se dobrou partu kamarádů, kteří povětšinou mají chuť se zlepšovat a makat na sobě. Za trenéry můžu slíbit, že vám v tom budeme pomáhat. Zásadní je vaše chuť a cíl. Pojďme společně do toho!!

Matyášův vyhozený kloub v rameni a prasklina klíční kosti z prvního poločasu se snad rychle zahojí a bude moct brzy začít trénovat. Protihráč, se kterým došlo ke střetu, ihned po rozhodčím  vyžadoval přerušení hry a pomohl Matesovy na nohy. V pondělí když se kluci potkali ve škole se zajímal o to, jak to dopadlo a znovu se omluvil. Fotbal je někdy tvrdá hra, ale to neznamená, že do ní nepatří slušnost. Velká pochvala a palec nahoru za projevené sportovní chování.

Naše sestava: Ivo, Matěj (GK), Adam, Otto (A:1), Roman, Jakub K., Daniel, Tomáš, Matyáš, Filip (G:1), Martin, Ondřej, David, Václav, Lukáš, Jakub J.

Autor: Vladimír Chmelař

[Best_Wordpress_Gallery id=“46″ gal_title=“20160904 – SZ – MZOP – TnS Pecerady x Nespeky Cercany“]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *