A tým FK Týnec nad Sázavou – Uhlířské Janovice 5 : 0

Týnecké kanonádě velel Šejstal

Týnec nad Sázavou – Premiéra novému trenérovi Týnce Miroslavu Bunebíkovi ve fotbalové I. B třídě vyšla parádně, když doma s týmem pokořil Uhlířské Janovice. Všech pět gólů vsítil ve druhém poločase, tři Domink Šejstal.

TÝNEC NAD SÁZAVOU – UHLÍŘSKÉ JANOVICE 5:0

Do 25. minuty hosté ovládali hru a domácí přehrávali, ale šance si díky dobře organizované obraně D. Koptou nevytvářeli. Nic tak nenasvědčovalo, že by si měli z Náklí odvézt debakl. Domácí měli ojedinělé protiútoky a až ve 25. minutě si vytvořili velkou šanci, když střelu Horkého vytěsnil brankář na roh. Od té doby se začali Týnečtí více osmělovat a dostávali se častěji na dostřel hostující branky.

Ve druhém poločase se ve velkém vedru začala projevovat trpělivá hra domácích. V 54. minutě nastřelil V. Vavrek po brejku tři na jednoho ruku hostujícího hráče a z penalty Šejstal otevřel skóre. Po hodině hry, ihned po vystřídání, vlétl do šestnáctky Kavoň a z deseti metrů přestřelil branku. V 69. minutě vybojoval míč na polovině hřiště Radačovský, prostrčil ho mezi obránci Stejskalovi a ten po sóle obešel i brankáře – 2:0. Vzápětí unikl Šejstal a podél gólmana zvýšil na 3:0. Za chvíli Petrášek pohodlně rozvlnil janovickou síť počtvrté. Účet zápasu uzavřel v závěru svým třetím gólem Šejstal po přihrávce Kavoně a následném sóle.

„Výsledek nepřeceňujeme, protože Uhlířské Janovice začaly ve velkém stylu. Byly fotbalovější, dobře kombinovaly, rychle nás napadaly a dělaly nám velké problémy v rozehrávce a vůbec se dostat do hry. Až po dvaceti minutách jsme se začali tlačit dopředu a vybojovali několik slibných protiútoků. Ve druhé půli, s přibývajícími minutami a góly, hosté pomalu „odcházeli“, po třetím gólu rezignovali úplně a my jsme zkušeně výsledek kontrolovali,“ měl radost po vysoké výhře trenér Týnce Miroslav Bubeník.

Branky: 54. (z PK), 70. a 87. Šejstal, 69. Stejskal, 73. Petrášek. Rozhodčí: Zuska. ŽK: 1:2. ČK: 89. Volf (UJ). Diváci: 102. Poločas: 0:0.

Týnec nad Sázavou: Dvořák – J. Stibůrek, D. Kopta, F. Kopta, Klubal (80. Vašák) – Petrášek (85. Hruška), Radačovský (80. Žofaj), Stejskal, V. Vavrek (78. Havelka) – Šejstal, Horký (60. Kavoň).