A tým Jankov – FK Týnec n/Sáz. 3:2

Bahno vyhovovalo více Jankovu

Jankov – V okresním derby fotbalové I. B třídy získal Jankov cenné body pro boj o záchranu, když na bahnitém terénu pokořil Týnec nad Sázavou, jenž tak tři zápasy čeká na body.

JANKOV – TÝNEC NAD SÁZAVOU 3:2

Okresní derby bylo po celý průběh ovlivněno těžkým terénem. A i díky němu měli více ze hry domácí, kteří produkovali jednoduchý nátlakový fotbal. Hosté se naopak pokoušeli o kombinaci, což jim hřiště značně komplikovalo. První branku vstřelil domácí Balík, který odkop hostujícího brankáře Dvořáka vrátil ze 40 metrů zpět do jeho brány. Následovaly dvě šance Zacha, kdy ho dvakrát vychytal týnecký gólman. Hosté zahrozili pouze Radačovským, který ve vyložené šanci přestřelil.

V druhém poločase se terén za neustálého deště stále zhoršoval. V 52. minutě se v závaru před hostující brankou zorientoval Říha a zvýšil na 2:0. Poté se více do útoku tlačili Týnečtí, a tím nechávali v obraně okénka, která domácí využívali pro rychlé brejky. Ovšem ve vyložených šancích se neprosadili Říha, Vrzal, Zach ani Uhliar. A tak udeřil Týnec. V 81. minutě se po rychlém autu prosadil střelou o tyč D. Kopta. Z následujícího útoku po rozehrání domácích byl v průniku faulován Horký, který následně proměnil odpískaný pokutový kop. Domácí však také předvedli rychlou odpověď, kdy v 84. minutě využil Zach zaváhání hostujícího brankáře Dvořáka a stanovil tak konečný výsledek na 3:2.

„Na velmi těžkém terénu jsme předvedli bojovný výkon, který nám přinesl vítězství. Vzhledem k počtu nevyužitých šancí jsme však neměli dovolit dramatický závěr zápasu,“ podotkl po zápase stratég Jankova Stanislav Brabenec.

„Do utkání jsme nastoupili s pěti devatenáctiletými mladíky. Na bahnitém a mazlavém oraništi nás domácí ohromným nasazením doslova rozkopali. Pohled na hráče, když přicházeli k autobusu, připomínal zájezd kulhajících invalidů,“ dodal s trpkým úsměvem k derby trenér Týnce Miroslav Bubeník a poznamenal k závěru zápasu: „Když David Kopta vysunutý na hrot snížil a vzápětí Horký z penalty vyrovnal, tak to vypadlo, že nemůžeme prohrát. Jenže vzápětí po ojedinělém protiútoku domácích chyboval brankář Dvořák a soupeř vstřelil vítěznou branku. Poté jsme se k ničemu už nedostali. Jen škoda, že jinak vynikající rozhodčí nenastavil ani minutu.“

Branky: 19. Balík, 52. Říha, 84. Zach – 81. D. Kopta, 83. Horký (z PK). Rozhodčí: Drábek. Poločas: 1:0.

Jankov: F. Nerad – V. Nerad, Peroutka, Čermák, Balík – Vrzal, Kolář (25. Ždych), Říha, Zach – Skála, Uhliar.

STANISLAV BALÍK

Týnec nad Sázavou: Dvořák – Klubal, D. Kopta, F. Kopta, Kavoň – Petrášek, Radačovský, Štamberský, Vosička (55. J. Stibůrek) – V. Vavrek (60. Horký), Stejskal (80. Linhart).