A tým FK Týnec n/S – Mnichovice 4:4 (PK 4:5)

Diváci se bavili, trenéři už tolik ne

Týnec nad Sázavou – Ve fotbalové I. B třídě, skupině D, se diváci na zápase Týnce nad Sázavou s druhými Mnichovicemi vůbec nenudili – viděli osm branek na každé straně čtyři a po penaltovém rozstřelu brali druhý bod hosté.

Ilustrační foto

Týnec nad Sázavou – Mnichovice 4:4 (3:1), PK 4:5

Týnec chtěl vrátit soupeři potupnou podzimní porážku 1:7, ale když dostali domácí hned v první minutě gól, zdálo se, že se debakl bude opakovat. Jenže v 8. minutě kuriózně Týnec vyrovnal, když stoper Mnichovic nastřelil aktivního Linharta a od něj se míč odrazil do sítě. To domácí nakoplo, byli do konce poločasu aktivnější, hosty přehrávali a celkem pohledné akce dvakrát zúročili. Nejprve Linhartem po průnikové přihrávce Horkého a v závěru poločasu hlavou D. Kopty po centru Nikrmajera.

Začátek druhého poločasu opět domácí zaspali a Krajčí je hlavou po centru ztrestal – 3:2. Hostů začalo být plné hřiště a domácí horko těžko jejich náběhy zachytávali. V 64. minutě se Mnichovičtí díky střele Rejky zpoza šestnáctky dočkali vyrovnání. Jenže Týnečtí se nevzdali, hru srovnali a v 79. minutě je dostal opět do vedení Dostál po přihrávce Petráška. V 84. minutě ale hostující Vitiuk srovnal zpoza šestnáctky na 4:4.

Penaltový rozstřel zvládli lépe hosté, když proměnili všech pět, naopak domácím zklamal střelec penalt Horký.

„Zápas jsme měli dobře rozehraný, ale neudrželi dvoubrankové vedení a hosty dostali hned na začátku druhého poločasu do hry. Kluci sice makali, ale na těžkém terénu evidentně některých docházely síly. Museli jsme dvakrát nuceně střídat a sestavu přeházet, což také bylo na výkonu mužstva znát,“ dodal k utkání trenér Týnce Miroslav Bubeník a podotkl k prohranému penaltovému rozstřelu: „Penalty jsou o štěstí, které jsme tentokrát neměli, když Kuba Horký, který penalty umí, trefil jen tyč. Takže máme pouze bod.

Branky: 10. a 21. Linhart, 44. D. Kopta, 79. Dostál – 1. Haloun, 48. Krajčí, 64. Rejka, 84. Vitiuk. Rozhodčí: Hron.

Týnec nad Sázavou: Dvořák – F. Kopta, J. Stibůrek, Šejstal, Havelka – Skalický, Radačovský (52. Petrášek), D. Kopta, Nikrmajer – Horký, Linhart (56. Dostál).